Home Dieta Czym są piwa kraftowe?
0

Czym są piwa kraftowe?

0

Czym są piwa kraftowe?W ostatnich czasach branża piwowarska przeżywa w Polsce prawdziwy boom. Jeszcze nie tak dawno temu w sprzedaży znajdowały się głównie piwa popularnych browarów, teraz dołączyła do nich pełna gama piw o mniej rozpoznawanych nazwach. Co warto wobec tego wiedzieć o piwach kraftowych?

Piwem kraftowym nazywa się takie piwo, które przygotowywane jest w browarze kraftowym, czyli inaczej rzemieślniczym. Browary rzemieślnicze to najczęściej małe browary, chociaż niejednokrotnie z długimi tradycjami, które specjalizują się przede wszystkim w produkowaniu trunków tradycyjnymi metodami. Browary te produkują niewielkie ilości piwa w porównaniu z gigantami na rynku, również są one niezależne od koncernów alkoholowych, a także stawiają na wyszukane, rzadko spotykane typy piwa i smaki.

Dlaczego warto wybierać piwa kraftowe?

Przede wszystkim są to piwa, które są jedyne w swoim rodzaju. Przeznaczone są one dla amatorów tego trunku, którzy lubią eksplorować nowe smaki, chcą poszerzać swoje horyzonty i znaleźć to najlepsze piwo ze wszystkich. Dzięki temu, że wybór jest naprawdę tak duży, każdy amator piwa może znaleźć dla siebie coś interesującego!

Gdzie znaleźć piwo kraftowe?

Przede wszystkim można pić je w wybranych pubach, które specjalizują się w pozyskiwaniu piwa od lokalnych, małych browarów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Często mają one w ofercie różne piwa w zależności od dostaw, dlatego warto odwiedzać je regularnie, aby posmakować w różnych piwnych specjałach. Z kolei piwa kraftowe butelkowe można kupić przede wszystkim w wybranych sklepach piwnych, dlatego też nie dostanie się ich w popularnych marketach, chociaż sytuacja z dostępnością piw innych niż popularne jest dzisiaj znacznie lepsza.

Pomysł na prezent dla amatora piwa kraftowego

Jeżeli uwielbiasz piwa rzemieślnicze lub znasz kogoś, kto za nimi przepada, w takim przypadku kapitalnym pomysłem będzie personalizowany kufel. Mogą znaleźć się na nim różnorodne napisy i grafiki, na przykład inicjały, imię i nazwisko posiadacza czy też przesłane zdjęcie. Takie kufle oferuje sklep mygiftdna.pl oraz wiele innych sklepów w Polsce. Sklep mygiftdna.pl realizuje zamówienia błyskawicznie na terenie całej Polski, dlatego jeżeli szukasz błyskawicznego pomysłu na prezent, tutaj znajdziesz go bez problemu.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *