Home Dieta Sery – obecne w każdej kuchni

Sery – obecne w każdej kuchni

0

Sery – obecne w każdej kuchniSer żółty dla wielu osób jest niezbędnym składnikiem potraw, które przygotowujemy na co dzień. Jest smaczny i bardzo zdrowy. Jedząc go z umiarem, odniesiemy nieocenione korzyści dla naszego organizmu. Sera nie muszą eliminować również osoby będące na diecie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, aby cieszyć się zmniejszającą wagą, wcale nie trzeba z niego rezygnować. Wystarczy spożywać go w rozsądnych ilościach.

Do jakich dań można wykorzystać żółty ser?

Żółty ser można wykorzystać do niejednego dania. Wiele dzieci uwielbia najprostszy w świecie makaron z serem, a rodzice z chęcią go przygotowują, ponieważ to bardzo szybkie danie. Warto zastąpić zwykły makaron makaronem pełnoziarnistym, aby jedzenie było nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Sery układamy na pizzy, dodajemy do lasagne i wkładamy do pieczonych w tosterze kanapek. Idealnie komponują się z tortillą, burgerami i sałatkami. Nieocenione w smaku są też zwykłe kanapki z serem, z plastrem pomidora, które sprawdzą się przy każdej okazji.

Jedz żółty ser na zdrowie

Ser, tak jak wspomniano, przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych. Jest nie tylko źródłem białka, cynku, fosforu i wielu witamin, ale także zawiera sprzężony kwas linolowy, chroniący przed nowotworami i miażdżycą. Chociaż będzie to zaskakujące, kwas linolowy pozytywnie wpływa także na spadek masy ciała. Ponadto, jedząc ser, jesteśmy szczęśliwsi. Z każdym kęsem żółtego przysmaku pobudzamy nasz organizm do wytwarzania serotoniny, dlatego poprawiamy sobie nastrój i mamy energię na cały dzień – mówi nasz rozmówca z ROTR Spółdzielni Mleczarskiej.

O czym pamiętać, kupując serowe rarytasy?

Jeśli chcemy kupić dobry ser, musimy zwracać uwagę na etykietę. Wszelkie ulepszacze smaku, konserwanty i inne chemiczne dodatki, nie wpływają pozytywnie na jego walory smakowe i zdrowotne. Trzeba także uważać na wszelkie wypełniacze, które mają zastępować mleko. Lepiej kupować sery ze sprawdzonych mleczarni, niż psuć sobie żołądek produktami, które nawet koło sera nie leżały.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *