Home Przemysł Bezpieczeństwo i ekologia – nowe zbiorniki na gaz propan dla twojego domu
0

Bezpieczeństwo i ekologia – nowe zbiorniki na gaz propan dla twojego domu

0

Bezpieczeństwo i ekologiaOpłacalność inwestycji na gaz propan to tylko jedna z zalet takiego rozwiązania. Oczywiście jest to główny powód, dla którego decydujemy się na tę formę ogrzewania domu, jednak ma ona wiele innych zalet. Między innymi chodzi o bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i naszych najbliższych, ale również o ekologię. Chcąc, żeby rzeczywiście tak było i by móc korzystać z instalacji bez żadnych obaw, zainwestujmy w nowy zbiornik na gaz propan. Jakie niesie to za sobą korzyści? Dlaczego to się opłaca? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym tekście.

Nowe zbiorniki na gaz propan

Zbiornik na gaz jest nieodzownym elementem całej instalacji na propan. Jest on niezbędny, gdyż to właśnie w nim przechowywany jest zapas gazu propan zasilający naszą instalację. Może być ona zarówno źródłem ogrzewania domu zimą, jak i służyć do podgrzewania wody użytkowej czy zasilania kuchenki gazowej. Natomiast zbiornik na gaz musi być zlokalizowany na posesji właściciela instalacji gazowej.

Na rynku zbiorników na gaz propan klienci mają możliwość wyboru pomiędzy zbiornikami nowymi i zbiornikami używanymi. Obie wymienione opcje umożliwiają zakup zarówno zbiornika naziemnego, jak i podziemnego o różnej pojemności. Jednak tylko zakup nowego zbiornika na propan gwarantuje ciągłą dostępność każdego z wymienionych rodzajów zbiornika.

Modele używane są dobrym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie, które zmuszone są szukać nieco oszczędności, aby móc sobie pozwolić na sfinansowanie całości inwestycji. Specjaliści jednak zalecają, aby w miarę możliwości decydować się jednak na nowe zbiorniki. Jest to rozwiązanie dużo pewniejsze i gwarantuje spokój i bezpieczeństwo na długie lata. Ponadto taka pewność i bezpieczeństwo dla nas, to również zabezpieczenie środowiska naturalnego, czyli działanie proekologiczne. Nowy zbiornik zapewnia szczelność, skutecznie eliminując skażenia środowiska. Ponadto na nowe zbiorniki na gaz propan udzielane jest aż 10 lat gwarancji. Wszelkie ewentualne uszkodzenia czy awarie naprawiane są natychmiast w ramach ochrony gwarancyjnej. Dlatego też, jeśli tylko finanse nam na to pozwalają, to zdecydujmy się na nowy zbiornik na gaz propan, by spokojnie korzystać z zalet proponowanego rozwiązania.

Nowe zbiorniki naziemne

Naziemne zbiorniki na gaz można nabyć w różnych wariantach pojemności. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane są jednak trzy opcje poniżej 7000 litrów. Wiąże się to nie tylko z przeciętnymi możliwościami działki do ulokowania takiego zbiornika, gdyż im większy zbiornik, tym większy dystans należy zachować od budynków i sąsiedniej działki, ale również z potrzebą starania się o pozwolenie na budowę. W przypadku podjęcia decyzji o kupnie zbiornika na gaz propan o pojemności większej niż 7000 litrów, musimy dopełnić wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Ta urzędowa droga podnosi również koszt całej inwestycji. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zbiornik o pojemności 2700, 4850 lub 6400 litrów, to może on zostać postawiony na naszej działce bez potrzeby ubiegania się o zgodę. Należy jednak zgłosić jego postawienie w odpowiednim urzędzie, ale jest to procedura dużo szybsza, tańsza i łatwiejsza. Ponadto nowe zbiorniki na gaz są gwarantem całkowitej szczelności – zarówno samego zbiornika, jak i armatury, poprzez którą odbywa się uzupełnianie zapasu gazu. Daje to nam spokój, a środowisku korzyść.

Nowe zbiorniki podziemne na gaz propan

Zbiorniki podziemne lokowane są na działce poniżej poziomu gruntu. Mogą one zostać zakopane całkowicie lub tylko w części. Wymagane jest jednak wykopanie odpowiednio głębokiego dołu, aby prawidłowe umieszczenie podziemnego zbiornika na gaz było możliwe. Presja na zakup nowego zbiornika na gaz jest jeszcze większa w przypadku zbiornika podziemnego. Dzieje się tak, gdyż zostaje on zakopany w ziemi, a przez to poddawany jest różnym obciążeniom i naprężeniom. Z jednej strony mamy wypełniający zbiornik płynny gaz, który wywiera nacisk od środka, z drugiej – opór gleby, która napiera na zbiornik z zewnątrz, z każdej jego strony. Powoduje to, że materiał, z którego wykonany jest podziemny zbiornik na gaz propan zostaje poddany wyjątkowej próbie. Zaopatrzenie się w nowy zbiornik nie tylko daje 10 lat gwarancji, ale także pewność, że materiał jest nowy, nieużywany i do tej pory nie musiał znosić podobnych naprężeń, dzięki czemu powinien znieść je znacznie lepiej. Niezależnie od tego czy decydujemy się na zbiornik na propan naziemny, czy podziemny – warto, by był on nowy.

Źródło: LPGdirect – instalacje

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *