Home Przemysł Namiot przemysłowy i jego zastosowanie wiosenną porą
0

Namiot przemysłowy i jego zastosowanie wiosenną porą

0

Namioty przemysłowe to od wielu lat praktyczna alternatywa dla obiektów murowanych. Tego typu namioty o konstrukcji aluminiowej są przede wszystkim funkcjonalne, wygodne w transporcie oraz stosunkowo łatwe w montażu i demontażu. Łatwość ich przemieszczania umożliwia przedsiębiorcy szybką zmianę lokalizacji, ale również bezproblemowe powiększenie powierzchni magazynowej wraz z rozszerzaniem działalności.

Materiały, z których montowane są namioty przemysłowe, muszą być certyfikowane oraz bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i dla zawartości. Namioty przemysłowe ponadto powinny być trwałe, wytrzymałe na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz niepodatne na duże amplitudy temperatur. Konstrukcje tego rodzaju charakteryzują się krótkim czasem montażu, dużą przestrzenią wewnętrzna, niskimi kosztami eksploatacji oraz niewielką ilością podpór konstrukcyjnych.

Namioty przemysłowe dopasowane do oczekiwań klienta

Jedną z najważniejszych cech namiotów przemysłowych jest ich pełne dopasowanie do oczekiwań nabywcy. Namioty mogą mieć bowiem dowolną powierzchnię oraz wysokość, która zawsze jest zaprojektowana w sposób proporcjonalny, tak aby cała konstrukcja była w pełni bezpieczna. Wnętrze dużych namiotów przemysłowych posiada wyłącznie niezbędne podziały konstrukcyjne, dlatego poruszanie się po nich podnośnikami widłowymi czy wszelkimi urządzeniami niezbędnymi do transportu towarów na wysokościach, nie stanowi żadnego problemu.

Namiot przemysłowy na wiosnę

Namiot przemysłowy, w każdej chwili można powiększyć. Ma to szczególne znaczenie dla hal o funkcji magazynowej, w których przechowywane są materiały, inwentarz czy produkty o zwiększonym popycie sezonowym. Na wiosnę, gdy rozpoczyna się kolejny sezon budowlany, namiot przemysłowy można w każdej chwili powiększyć poprzez modułowe multiplikacje. W sposób błyskawiczny i niewielkim nakładem pracy powstaje naprawdę duży namiot przemysłowy, wszechstronnego użytku.

Namioty przemysłowe, które nie mają charakteru całorocznego i stawiane są na maksymalnie 180 dni, wymagają jedynie zgłoszenia do właściwego organu administracyjnego. Oznacza to, że namiot przemysłowy czasowy, stawiany przykładowo na wiosnę do przechowywania czy dalszej sprzedaży roślin ogrodowych, nie wymaga zgody na budowę. Zgoda tego typu niezbędna jest dopiero po upływie pół roku. Oznacza to, że przed upływem 6 miesięcy szybko i niewielkim nakładem pracy oraz środków namiot przemysłowy może zmienić lokalizację, by w nowym miejscu prowadzić tę samą działalność.

Namioty przemysłowe z plandeką

Dużym powodzeniem wśród inwestorów cieszą się namioty przemysłowe z plandeką, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się one w branży budowlanej, gdy z nastaniem nowego sezonu potrzeba coraz więcej miejsca do przechowywania materiałów budowlanych, wielkogabarytowych maszyn czy drobnych narzędzi.

Tego rodzaju hale znalazły też zastosowanie w branży spożywczej, gdzie powierzchnia magazynowa służy do przechowywania towarów oczekujących na kolejny transport. W namiotach przemysłowych jest miejsce na przechowanie całej floty samochodowej, która wraz z nowym sezonem transportowym wyruszy do pracy. Namioty przemysłowe mogą być również dobrym miejscem do sezonowej produkcji. Konstrukcje tego typu skutecznie powiększą również powierzchnię wielkich centrów handlowych, które wraz z nadejściem wiosny przeżywają zwykle prawdziwe oblężenie. Tego rodzaju hale to też doskonałe miejsce ekspozycji targowej, gdy rośnie zainteresowanie branżami związanymi z nadejściem wiosny, np. ogrodniczą, modową.

Namioty przemysłowe na stałe wpisały się już w krajobraz polskich miast i wsi. Estetyczne, funkcjonalne i łatwe w transporcie konstrukcje tworzą bowiem bardzo użyteczne i tanie w eksploatacji powierzchnie magazynowe i produkcyjne.

Źródło: Dascompany.com – namioty wystawowe

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *