Home Przemysł Systemy ważenia paszy w silosach. Podstawowe informacje

Systemy ważenia paszy w silosach. Podstawowe informacje

0

Systemy ważenia paszy w silosach. Podstawowe informacjeSystemy ważenia paszy to profesjonalne urządzenia pozwalające na uzyskanie informacji o zmianie ilości paszy składowanej w silosach. Typowy system składa się z kilku wag silosowych, czujników oraz działającego wspólnie z nimi panelu kontrolnego.

Charakterystyka systemu

Zasady działania systemu ważenia paszy są bardzo proste. Pasza składowana na wagach silosowych podlega oszacowaniu masy, w oparciu o czujniki tensometryczne.

Przeważnie do każdej z nóg silosu jest montowanych od trzech do sześciu czujników. Wyniki obliczeniowe są przetwarzane, a następnie ukazują się na panelu wyświetlającym. Dzięki temu użytkownik systemu otrzymuje precyzyjną informację o aktualnej ilości paszy w jednym bądź kilku silosach – objaśnia ekspert firmy Wesstron, profesjonalnego dostawcy rozwiązań technologicznych dla obiektów inwentarskich i branży produkcji mięsnej.

Zalety systemu

Podstawową zaletą systemów ważenia paszy w silosach jest prostota ich montażu. System jest rozszerzalny co oznacza, że model z jednym panelem i jedną wagą można rozbudowywać o kolejne wagi.

Ponadto, urządzenie jest łatwe w obsłudze. Pozwala na rejestrację dziennego i całkowitego spożycia paszy z precyzją większą niż 0,1%. Dokładna ocena ilości zadanej paszy jest szczególnie istotna w przypadku chowów rodzicielskich i umożliwia prawidłową realizację programu żywienia – dodaje specjalista Wesstron.

Gdzie nabyć?

Systemy ważenia paszy stanowią element oferty kompleksowego wyposażenia ferm trzody chlewnej. Ofertą tego typu dysponuje między innymi wspomniana już firma Wesstron. Dostępny model systemu WS-2P5 umożliwia podłączenie pięciu wag trzy-cztero czujnikowych do jednego panelu kontrolnego. Szczegółowe informacje na temat produktu znajdą Państwo na stronie przedsiębiorstwa.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *