Home Przemysł Czy warto stosować pasze pełnoporcjowe?
0

Czy warto stosować pasze pełnoporcjowe?

0

Głównym celem paszy pełnoporcjowej jest zaspokojenie potrzeb żywieniowych zwierząt w dostarczanym jednym produkcie. Odpowiedni wybór paszy to zdecydowana oszczędność czasu i energii, ale również duża wygoda, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowej suplementacji. Warto również zaznaczyć, że podawanie pasz pełnoporcjowych nie zawyża kosztów produkcji i zapewnia bezpieczeństwo stosowania.

Charakterystyka paszy pełnoporcjowej

Pasza pełnoporcjowa, głównie pasza dla świń i pasza dla drobiu, to starannie wyselekcjonowana mieszanka, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego balansu dostarczanej energii oraz białka niezbędnego do prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierzęcia. Taka pełnoporcjowa mieszanka jest również podstawowym źródłem kluczowych suplementów w postaci witamin i minerałów. Niezaprzeczalną zaletą tego typu żywienia jest niezwykle bogaty skład posiłku, jego wysoka jakość i komponenty o szczególnie wysokiej biodostępności.

Na rynku do wyboru jest wiele rodzajów linii oraz typów gotowych pasz pełnoporcjowych. Podczas wyboru najważniejsze, aby dopasować skład mieszanki do wymagań żywieniowych karmionych zwierząt.

Korzyści ze stosowania pasz pełnoporcjowych

Pełne bezpieczeństwo stosowania

Odpowiedni sposób żywienia daje gwarancję powodzenia produkcji i zapewnia jej bezpieczeństwo. Dlatego doskonałym wyborem są pełnoporcjowe pasze. Produkcja pasz pełnoporcjowych jest całkowicie bezpieczna, a odpowiednia obróbka termiczna eliminuje jakiekolwiek ryzyko zakażenia o podłożu mikrobiologicznym. To, co jest równie istotne, to fakt, że bez względu na sytuację rynkową, producent zapewnia stałość poszczególnych parametrów, co daje powtarzalność efektów stosowania tego rodzaju mieszanek.

Odpowiedni granulat

Obecnie na rynku są dostępne pasze o różnorodnej formie, dlatego też ostateczny wybór należy dopasować do stosowanych w gospodarstwie rozwiązań żywieniowych, jak również utrzymywanych grup technologicznych. Ważne jest również, czy granulat jest melasowany i aromatyczny, co spowoduje, że zwierzęta chętnie po niego sięgną. I chociaż można się spotkać z kontrowersjami na temat stosowania melasy pozyskanej z buraka cukrowego, warto jednak mieć na uwadze, że zapewnia ona nie tylko walory smakowe, lecz także pełni rolę spoiwa dla wszystkich pylących składników znajdujących się w paszy. Bezpieczna zawartość tego komponentu w paszy może sięgać nawet do 7%.

Poza formą granulatu, najczęściej wykorzystuje się pasze pełnoporcjowe sypkie, kruszone lub  w formie nieco krótszego, rwanego granulatu.

Zbilansowany skład paszy

Jest to niezwykle istotny parametr, ponieważ oprócz tego, jak bardzo istotne jest zbilansowanie paszy pod względem składników dostarczających energię, ilość białka, tłuszczy oraz węglowodanów, ale co ważniejsze o całościowy bilans makro i mikroelementów, które są niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb żywieniowych zwierzęcia.

Wysoki potencjał pasz pełnoporcjowych

Wybór odpowiedniej paszy pełnoporcjowej uzależniony jest w głównej mierze od tego, jaką bazą paszową dysponuje konkretne gospodarstwo, jak również od tego, jakiej jakości komponenty oraz dodatki są w nim stosowane. Pasza pełnoporcjowa zapewnia zbilansowany pod każdym względem posiłek, który zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby żywieniowe zwierzęcia.

 

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *