Home Przemysł Zastosowanie chemii BHP
0

Zastosowanie chemii BHP

0

Zastosowanie chemii BHPNowoczesne środki chemiczne ułatwiają pracownikom profesjonalne wykonanie pracy, usunięcie brudu z rąk oraz pozbycie się rozmaitych  zanieczyszczeń, na przykład olejowych lub chemicznych. Wykorzystanie dozowników i materiałów czyszczących, usprawnia zastosowanie chemii BHP.

Czym umyć dłonie?

Pasty BHP do mycia rąk są profesjonalnymi produktami, umożliwiającymi pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Dzięki zawartości aktywnych składników nadają się do wykorzystania w warsztatach samochodowych oraz wszędzie tam, gdzie problemem jest usunięcie z dłoni zabrudzeń smarami. Dodatek elementów ściernych do pasty, takich jak pył drzewny i mikrogranulki polipropylenu, umożliwia usunięcie z dłoni farb, lakierów, oleju lub sadzy, bez uszkodzenia naskórka dłoni. Na łagodne pozbycie się zanieczyszczeń pozwalają pasty z dodatkiem wazeliny i lanoliny. Posiadają one przyjemne zapachy. Są biodegradowalne, nie uczulają, pozostawiając skórę miękką, bez podrażnień.

Pasty żelowe do mycia rąk w szybki sposób umożliwią przywrócenie dłoniom czystości. Bez problemu usuną wszystkie zabrudzenia, również te spowodowane przez substancje trudne do usunięcia – kleje, smary, sadze, farby poligraficzne,  tusze, itp. Zaletą past żelowych jest łagodne oddziaływanie na skórę dłoni. Przyjemny cytrusowy zapach wzmacnia uczucie czystości. Pasty są przyjazne środowisku, posiadają właściwości biodegradowalne.

Pasty-kremy do mycia rąk łączą działanie mydła z właściwościami pasty żelowej. Odznaczają się delikatnością, przy jednoczesnym skutecznym usuwaniu zabrudzeń. Cytrusowy zapach czyni mycie dłoni przyjemnym. Pasty są biodegradowalne.

Wszystkie profesjonalne produkty posiadają dopuszczenia Ministerstwa Zdrowia. Ich stosowanie zapewnia bezpieczną pracę w higienicznych warunkach, z dbałością o stan zdrowia.

Zastosowanie sorbentów

Sorbenty są substancjami pochłaniającymi różnego rodzaju ciecze, oleje i chemikalia. Mogą być dostępne w postaci sypkiej oraz w formie mat, chodników, rękawów, itp. produktów wykonanych z włókniny o właściwościach sorpcyjnych. Sorbenty nie reagują z cieczami.

Sorbenty chemiczne produkowane są w kolorze żółtym, różowym i zielonym. Doskonale wchłaniają substancje chemiczne. Mogą występować jako granulaty oraz włókniny. W skład zestawu SORBENT (dostępnego na rynku), wchodzą maty, rękawy oraz zaopatrzony w wiązania worek na odpady. Zestaw wykorzystywany jest na wózkach widłowych i w laboratoriach chemicznych. Z kolei sorbenty do olejów znajdują zastosowanie w przypadku wycieku olejów. Nie reagują na obecność wody, co pozwala na zebranie oleju z jej powierzchni. Sorbenty wchłaniają ropę, benzynę, wszystkie rodzaje olejów, substancje chemiczne – kwasy, alkohole, płyny chłodnicze, płyny hydrauliczne i rozpuszczalniki. Dostępne są również sorbenty uniwersalne, które wchłaniają substancje różnego pochodzenia.

Kolor i kształt  mają znaczenie

Oznakowanie sorbentów odpowiednimi kolorami umożliwia wybór właściwego, przeznaczonego do wchłonięcia danej substancji. Szary kolor oznacza możliwość wchłonięcia wody i nieagresywnych chemikaliów, a także płynów ropopochodnych i przemysłowych. Chemikalia agresywne można zebrać przy pomocy sorbentu żółtego, różowego i miętowego. Kolor niebieski i biały przeznaczone są dla sorbentów wchłaniającego produkty ropopochodne, ropę i oleje, z pominięciem wody.

Przy hamowaniu wycieków stosuje się sorbenty w rozmaitych kształtach. Pod maszynami, z których wyciekają płyny, a także do osłony dużych powierzchni rozkłada się sorbenty w formie arkuszy oraz multi-wykładzin. Zahamowanie wycieku olejów do akwenów wodnych uzyskuje się przy zastosowaniu barier. Wypełnienie granulatem pęknięć umożliwia dokładne ich oczyszczenie. Rolki czyszczą duże powierzchnie, a ciągłe wycieki z wielkich maszyn i na dużych powierzchniach hamuje sorbent w formie poduszki oraz węża.

Źródło: Glovex – Artykuły BHP

5/5 - (1 vote)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *