Home Uroda Jak wybrać prostownicę do włosów? – porady i wskazówki
0

Jak wybrać prostownicę do włosów? – porady i wskazówki

0

prostownica do włosówDobra prostownica do włosów – jak ją wybrać?

Prostownica do włosów, zaraz obok suszarki i lokówki, to jedno z najpopularniejszych urządzeń używanych do stylizacji włosów. Są one używane nie tylko w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, ale również w domach. Śledząc ofertę poszczególnych producentów można dostać zawrotów głowy. Czym powinna się charakteryzować dobra prostownica?

 

Trzy główne cechy dobrej prostownicy do włosów

Są trzy główne cechy, które powinno wykazywać każde używane urządzenie. To bezpieczeństwo, niezawodność i skuteczność. Choć zapewne myślicie, że za wysokiej jakości urządzenie będziecie musieli sporo zapłacić, to jesteśmy przekonani, że czeka was pozytywne zaskoczenie. Aby kupić dobrą prostownicę nie trzeba zostawiać w sklepie całej pensji. Konkurencja i rozwój technologii sprawiły, że ceny poszczególnych produktów powędrowały w dół.

Płytki grzewcze w prostownicy – jakie będą najlepsze?

W prostownicach do włosów stosuje się trzy rodzaje płytek grzewczych: tytanowe, ceramiczne oraz turmalinowe. Które będą odpowiednie? Płytki ceramiczne równomiernie rozprowadzają ciepło, co znacznie ułatwia układanie fryzury. Z kolei tytanowe płytki są znacznie bardziej trwał i nie uszkadzają włosów. Najbardziej zaawansowane technologicznie są płytki turmalinowe, które ogrzewają włosy od środka ciepłem podczerwonym. Turmalin, z którego wykonane są płytki grzewcze w prostownicach jest źródłem jonów ujemnych, co sprawia, że włosy się nie elektryzują.

Bez względu na to, jaki rodzaj płytek wybierzecie, musicie pamiętać również o ich odpowiedniej szerokości, która jest uzależniona od długości waszych włosów. Przy krótszych włosach można rozważyć zakup mini prostownicy, która prostuje włosy już od nasady.

Dodatkowe funkcje prostownicy

Jeśli już chcemy zakupić dobrą, profesjonalną prostownicę warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona funkcję jonizacji. Funkcja jonizacji polega na tym, że urządzenie tworzy jony ujemne, które neutralizują ładunek dodatni włosów. Dzięki temu włosy nie elektryzują się, a fryzura łatwiej się układa.

Możliwość regulowania temperatury w prostownicy też jest ważna. Pozwala to na bezpieczniejszą stylizację włosów. Ponadto tego rodzaju prostownica nie będzie negatywnie wpływać na strukturę włosów. Prostownica powinna również w miarę szybko się nagrzewać. Dobrej jakości urządzenia nagrzewają się do odpowiedniej temperatury już w ciągu 15 sekund.

Wygoda i bezpieczeństwo

Prostownica do długich włosów powinna być urządzeniem bezpiecznym, dlatego właśnie wybrany model powinien mieć funkcję wyłączającą urządzenie po danym okresie bezczynności.

Wśród producentów, których warto brać pod uwagę należy wymienić przede wszystkim taki marki jak Babyliss, Pro, Fox, Cera Series, Jaguar czy Tondeo.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *