Home Przemysł Sprężone powietrze suche i tanie – poznaj osuszacze chłodnicze marki AG Kompressoren
0

Sprężone powietrze suche i tanie – poznaj osuszacze chłodnicze marki AG Kompressoren

0

Wykorzystanie osuszaczy chłodniczych gwarantuje wysoką jakość sprężonego powietrza, co zapewnia sprawne realizowanie cyklów produkcyjnych oraz bezproblemowe świadczenie usług przy pomocy tego medium.

Dlaczego warto uzdatniać sprężone powietrze?

Sprężone powietrze wykorzystywane jest w wielu przedsiębiorstwach przemysłowych, a także firmach usługowych. Przystosowanie sprężonego powietrza do użytkowania wymaga zastosowania filtracji, odolejania i osuszania. Działania te wykonuje się poprzez instalację układu uzdatniania, będącego ważnym elementem systemu wytwarzania sprężonego powietrza. Brak układu uzdatniania sprężonego powietrza negatywnie wpływa na urządzenia, ponieważ powoduje ich awarie i uszkodzenia, a także skraca ich żywotności i powoduje powstawanie nieszczelności sieci sprężonego powietrza.

Dla prawidłowej pracy i ochrony instalacji sprężania powietrza należy zastosować osuszacze chłodnicze. Nadają się one do dużych zakładów przemysłowych jak i małych firm świadczących usługi przy pomocy sprężonego powietrza.

Generalnie, osuszacze chłodnicze doskonale sprawdzą się w systemach wytwarzania sprężonego powietrza. Zasadą ich działania jest dwustopniowe schładzanie ciepłego sprężonego powietrza nasyconego wilgocią do punktu rosy o wartości +3 stopnie Celsjusza.

Osuszacz chłodniczy jest urządzeniem nowoczesnym i dopasowanym do wymagań współczesnych przedsiębiorstw. Realizuje swoje zadanie poprzez wstępne schładzanie polegające na wymianie ciepła pomiędzy gorącym powietrzem wchodzącym a zimnym osuszonym powietrzem wychodzącym. Drugi stopień schładzania ma na celu obniżenie temperatury powietrza do punkty rosy +3 stopnie w wymienniku ciepła przy wykorzystaniu czynnika chłodniczego.

Jakie zalety posiadają osuszacze chłodnicze?

Osuszacze chłodnicze, które są montowane w systemach uzdatniania sprężonego powietrza, spełniają wszystkie dyrektywy i normy Unii Europejskiej i są sprzętami przyjaznymi środowisku naturalnemu. To bardzo łatwe do instalacji oraz obsługi urządzenia, które wykazują się wysoką bezawaryjnością oraz możliwością użytkowania przez bardzo długi czas.

Osuszacze chłodnicze powinny być montowane we wszystkich systemach wytwarzania sprężonego powietrza, bez względu na to, czy medium te wykorzystywane jest jedynie tymczasowo, czy też dana firma lub zakład przemysłowy posługuje się nim na co dzień. Użycie osuszacza chłodniczego gwarantuje realizowanie wszystkich cyklów produkcyjnych, a także świadczenie usług dla klientów na najwyższym poziomie. Urządzenie to doskonale osusza sprężone powietrze, a także obniża koszty związane z ryzykiem powstania nagłych awarii na skutek nadmiernego zawilgocenia czułych podzespołów i elementów maszyn oraz urządzeń.

Wielofunkcyjność osuszaczy chłodniczych

Wykorzystując osuszacze chłodnicze warto pamiętać, że są one niezbędne do uzyskania suchego sprężonego powietrza i w konsekwencji sprawnej i bezawaryjnej pracy urządzeń nim zasilanych. Ich zadaniem jest poprawienie jakości i właściwości sprężonego powietrza. Osuszacze chłodnicze mogą być montowane jako sprzęty wolnostojące, bądź też jako integralne wyposażenie kompresora przemysłowego. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach związanych z organizowaniem dodatkowego miejsca w sprężarkowni czy też przymusem powiększania metrażu przedsiębiorstwa.

Osuszacze chłodnicze są nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym nabywca może zaplanować instalację wytwarzania lub uzdatniania sprężonego powietrza, bez ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi przebudowami, modernizacjami czy przeróbkami posiadanej sprężarkowni.

Zakup osuszaczy chłodniczych jest sprawdzoną inwestycją na długie lata, która opłaca się z racji tego, że minimalizuje koszty ponoszone na likwidowanie awarii spowodowanych brakiem posiadania systemów uzdatniania sprężonego powietrza.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *