Home Uroda Metody leczenia wypadania włosów
0

Metody leczenia wypadania włosów

0

Wypadanie włosów to całkowicie naturalne zjawisko, które związane jest z cyklem rozwoju włosa. Problem pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów trwającym przez dłuższy czas. Czym może być spowodowane nadmierne wypadanie włosów i jak poradzić sobie z tym problemem? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Wypadanie włosów  czym może być spowodowane?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku, Zjawisko to może być spowodowane wieloma czynnikami, a wśród najpopularniejszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów można wymienić aspekty, takie jak:

 • niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy; 
 • niezdrowy styl życia, na który składa się nieprawidłowa dieta czy palenie papierosów;
 • przewlekły stres lub nerwica; 
 • długotrwałe choroby zakaźne, takie jak grypa, przeziębienie czy zakażenie;
 • nadczynności lub niedoczynność tarczycy;
 • spadek poziomu estrogenów po porodzie; 
 • anoreksja lub bulimia;
 • przyjmowanie leków przeciwtarczycowych, antykoncepcyjnych czy przeciwzakrzepowych;
 • zatrucie rtęcią, talem, arsenem, bizmutem lub kwasem bornym;
 • niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak mocne promieniowanie UV, zimny wiatr czy kąpiele w słonej wodzie. 

Sposoby na wypadanie włosów  co robić?

Problem z nadmiernie wypadającymi włosami to niepokojące zjawisko, które może być związane z poważnymi zjawiskami chorobowymi lub występującymi niedoborami. Chcąc poznać przyczynę wypadania włosów, warto udać się do lekarza rodzinnego  przeprowadzi on diagnostykę i zleci podstawowe badania, które pozwolą na określenie przyczyn takiego stanu rzeczy, a także stworzenie odpowiedniego planu działania. 

Osoby chcące rozpocząć leczenie wypadania włosów mogą skorzystać z prostych sposobów na wzmocnienie włosów i przywrócenie im dawnego wyglądu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, takie metody leczenia wypadania włosów jak:

 • Zdrowa dieta

Jednym z podstawowych sposobów na poradzenie sobie z problemem wypadających włosów jest odpowiednie dieta, która powinna składać się z pełnowartościowego białka, zdrowych tłuszczy oraz surowych warzyw, owoców i ziół. Szczególnie istotny wpływ na kondycję włosów ma witamina H, czyli biotyna  obecna jest ona w jajkach, szpinaku, marchwi czy wątróbce. 

 • Suplementacja 

Odpowiedni poziom witamin A, B, C, D  i H, a także żelaza, selenu i cynku ma kluczowe znaczenie dla kondycji włosów, a ich niedobór może nieść za sobą ich wypadanie. Chcąc zadbać o stan włosów, warto postawić na suplementy sprzyjające ich wzrostowi, które mogą zatrzymać proces wypadania włosów oraz pozwolić na utrzymanie ich w dobrym stanie.

 • Mycie włosów przy pomocy łagodnego szamponu

Ważnym krokiem w walce o zdrowe włosy jest postawienie na odpowiedni szampon  osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów powinny stawiać na produkty wzmacniające i zagęszczające, które pozwolą im na cieszenie się zdrową i czystą skórą głowy. 

 • Odpowiednia pielęgnacja włosów

Stosowanie odżywek i olejków do włosów to skuteczny sposób na odżywienie i wzmocnienie włosów, który często pozwala na zmniejszenie stopnia ich wypadania. 

 • Ograniczenie stylizacji włosów

Zmagając się z nadmiernym wypadaniem włosów, należy unikać ciasnych kucyków czy mocno spiętych przy skórze włosów fryzur, które mogą uciskać włosy oraz prowadzić do ich nadmiernego wypadania. 

 • Laseroterapia 

Laseroterapia to seria zabiegów polegających na pobudzeniu cebulek włosów do regeneracji i wzrostu. Przeprowadzenie laseroterapii w specjalistycznym gabinecie pozwala na stymulowanie wzrostu włosów oraz cieszenie się doskonałymi efektami. 

 • Napary ziołowe

Napary ziołowe ze skrzypu polnego, pokrzywy, dziurawca zwyczajnego, brzozy, chmielu czy tataraku zwyczajnego to naturalna metoda na nadmierne wypadanie włosów — zioła można wykorzystywać zarówno do picia, jak i do płukania włosów.

 • Środki farmakologiczne

Leczenie wypadania włosów może wymagać postawienia na środki farmakologiczne. Ich stosowanie należy skonsultować z lekarzem, który zleci badania oraz pozwoli na ustalenie przyczyn wypadania włosów, a co za tym idzie dobór odpowiedniego sposobu leczenia farmakologicznego. 

Nadmierne wypadanie włosów to nieprzyjemne zjawisko, które wpływa na codzienne funkcjonowanie wielu kobiet i mężczyzn zmagających się z tym problem, a także ich poczucie pewności siebie. Jednak jak widać, istnieje wiele prostych, ogólnodostępnych sposobów pozwalających na wzmocnienie włosów oraz poradzenie sobie z ich nadmiernym wypadaniem.

 

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *