Home Uncategorized Windykacja międzynarodowa – jak zrobić to skutecznie?

Windykacja międzynarodowa – jak zrobić to skutecznie?

0

Gdy zagraniczny kontrahent staje się niewypłacalny, wówczas przedsiębiorca może mieć poważne problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Szczególnie jeśli wspomniane zaległości dotyczą naprawdę dużych kwot. W takiej sytuacji właściciel polskiej firmy wcale nie musi być bezradny, ponieważ może skorzystać z windykacji międzynarodowej. Jak skutecznie odzyskać długi z zagranicy?

Szybki czas reakcji to podstawa sukcesu

Kłopoty finansowe zagranicznego kontrahenta mogą być tymczasowe i w takim wypadku warto porozumieć się osobiście z dłużnikiem, by ustalić dogodny termin spłaty. Jednak jeśli nie można się skontaktować z kontrahentem lub dany podmiot otwarcie odmawia spłaty należności, wówczas pomóc może doświadczona firma windykacyjna specjalizująca się w windykacji międzynarodowej. Ważne, by nie zwlekać zbyt długo z podjęciem odpowiednich działań wobec dłużnika, ponieważ takie sprawy mogą ulec przedawnieniu. Dlatego najlepiej od razu skontaktować się ze specjalistami, którzy wiedzą, jak skutecznie przeprowadzić odzyskiwanie długów z zagranicy.

Znajdź firmę specjalizującą się w prawie międzynarodowym

Dobra firma windykacyjna powinna specjalizować się w szeroko rozumianym prawie międzynarodowym, by móc skutecznie ściągać długi od podmiotów działających na terenie poszczególnych państw. Skuteczna windykacja międzynarodowa wymaga również perfekcyjnej znajomości danego języka obcego oraz przepisów prawa dotyczących konkretnych branż i różnych form prowadzenia działalności gospodarczej za granicą. Poza tym pracownicy firmy windykacyjnej powinni mieć wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne oraz negocjacyjne, dzięki którym będą w stanie wywalczyć dla klienta korzystne warunki ugody.

Skuteczne odzyskiwanie długów z zagranicy wymaga czasu

Dla wielu przedsiębiorców szybkie odzyskanie należnej kwoty jest kluczowe, by móc dalej z powodzeniem prowadzić swój biznes. Jednak windykacja międzynarodowa ze względu na swoją specyfikę może potrwać dłużej niż windykacja prowadzona na terenie kraju. Chociażby dlatego, że samo przygotowanie dokumentów, jak i dostarczenie wezwań do zapłaty podmiotowi zagranicznemu może zająć firmie więcej czasu. Ponadto, jeśli sprawa skończy się w sądzie, to odzyskiwanie długów z zagranicy wydłuży się o kolejne miesiące. Mimo wszystko lepiej poczekać na pozytywne rozstrzygnięcie sporu niż zrezygnować z windykacji i stracić dużą sumę pieniędzy. Warto pamiętać również, że pracownicy firmy windykacyjnej dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu mogą sprawnie doprowadzić do ugody, a w takim wypadku przedsiębiorca odzyska część lub całość pieniędzy bez konieczności stawiania się w sądzie.

Powierzając swoją sprawę doświadczonym fachowcom, przedsiębiorca może znacznie zwiększyć szanse na odzyskanie należnych mu kwot. Jednak przed skorzystaniem z usług firmy windykacyjnej, trzeba będzie skrupulatnie przygotować kompletną dokumentację współpracy z niewypłacalnym kontrahentem. Następnie firma windykacyjna przeanalizuje dostarczone dokumenty i na tej podstawie zaproponuje najkorzystniejsze dla danego klienta rozwiązanie.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *