Home Zdrowie Co powinno znaleźć się w damskiej kosmetyczce?
0

Co powinno znaleźć się w damskiej kosmetyczce?

0

Zawartość damskiej kosmetyczki to zazwyczaj temat rzeka. Wszystko przecież zależy od indywidualnych preferencji i rodzaju stosowanych preparatów. Istnieją jednak produkty, które powinna mieć każda kobieta chcąca zadbać nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie. W tym poradniku znajdziesz informacje na temat kosmetyków i środków higieny osobistej, o których nie można zapomnieć.

Kosmetyki do pielęgnacji

Bez względu na to czy dana kobieta maluje się czy też nie, powinna dbać o stan skóry twarzy. Codzienny demakijaż i pielęgnacja twarzy pozwala utrzymać cerę w doskonałym stanie. W każdej damskiej kosmetyczce powinien więc znaleźć się płyn micelarny, a także tonik do twarzy. Pierwszy produkty gwarantuje skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń ze skóry, a drugi przywraca skórze właściwe pH.

Ważnym elementem rutyny pielęgnacyjnej jest także serum pielęgnujące czy dobry krem nawilżający. Dobierając kosmetyki warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby skóry, a także na wiek. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się produkty do pielęgnacji z naturalnymi wyciągami roślinnymi. Tego typu preparaty są dobrym wyborem zarówno dla alergików, jak i dla tych, którzy troszczą się o środowisko.

Krem z filtrem

Obowiązkowym krokiem każdej pielęgnacji jest także ochrona przeciwsłoneczna. Krem z SPF powinien być stosowany nie tylko latem, ale również poza sezonem. W ten sposób można zabezpieczyć skórę przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych oraz wzmocnić działanie preparatów pielęgnacyjnych. W tym celu można zdecydować się na zakup kremu z filtrem, a także kosmetyków kolorowych z dodatkową zawartością SPF.

Produkty do higieny intymnej

Damska kosmetyczka powinna też zawierać produkty lecznicze. Jednym z obowiązkowych jest maść na suchość pochwy, którą można otrzymać w każdej aptece.

Posiadając tego typu środek można w szybki sposób zareagować w przypadku wystąpienia takich dolegliwości jak pieczenie, swędzenie czy ból podczas oddawania moczu. Preparaty na suchość pochwy posiadają w swoim składzie silne substancje nawilżające i kojące. Nawet, jeśli tego typu dolegliwości nigdy się nie pojawią, warto być przezornym i ubezpieczonym.

Przybory higieniczne

Kolejną ważną grupą produktów niezbędnych każdej kobiecie są artykuły higieniczne. Mowa tu nie tylko o oczywistych patyczkach do uszu czy wacikach kosmetycznych. W każdej kosmetyczce powinno znaleźć się miejsce na pilniczek, nożyczki do paznokci czy pęsetę. Warto też pamiętać o artykułach przeznaczonych do okolic intymnych. Oprócz wcześniej wspomnianej maści na suchość pochwy, należy zaopatrzyć się w podpaski, tampony czy kubeczek menstruacyjny. Mając tego typu przedmioty pod ręką, menstruacja nigdy nie będzie niespodziewanym wydarzeniem.

Dodatkowe akcesoria

W damskiej kosmetyczce mogą też znaleźć się dodatkowe przybory, takie jak gumki do włosów, wsuwki czy spinki. Dzięki nim można w kilka chwil wyczarować piękną, a jednocześnie praktyczną fryzurę.

Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie swojej kosmetyczki w suchy szampon. Tego typu kosmetyk potrafi uratować w momencie, gdy nie ma się czasu na porządne umycie głowy.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *