Home Medycyna Kostki do WC – jak je przechowywać?
0

Kostki do WC – jak je przechowywać?

0

W każdym domu znajduje się wiele różnych środków służących do utrzymania higieny i czystości. Nie każdy wie, jak w prawidłowy sposób je przechowywać. Dziś sprawdzimy, o czym należy pamiętać w przypadku kostek do toalety.

Czym są kostki do toalety?

Kostka do WC jest niezwykle prostym produktem, który pomaga zachować sanitarne warunki w toalecie. Oszczędza czas potrzebny na szorowanie muszli, ponieważ usuwa osady, niweluje nieprzyjemne zapachy i sprawia, że korzystanie z toalety jest o wiele przyjemniejsze

Największą zaletą kostek do WC jest wygoda. Niedrogi środek umieszcza się wewnątrz muszli lub w spłuczce. Działa samodzielnie uwalniając przyjemny zapach i niwelując rozwój bakterii.

Kiedy należy wymienić kostki zapachowe do WC?

W zależności od rodzaju oraz firmy zajmującej się jej produkcją, kostka WC starcza nawet na 250 spłukań. Oznacza to, że swobodnie można korzystać z niej nawet przez miesiąc. Ale nie jest to oczywiście standard. Są bardziej i mniej wydajne kostki zapachowe do WC. Zużyty produkt należy wyrzucić do kosza ze zmieszanymi odpadami i założyć nową kostkę.

Gdzie należy przechowywać kostki do toalety?

Niezależnie czy kupujesz ekologiczne kostki do WC czy zwykłe, trzeba przechowywać je w odpowiednich miejscach w domu. Na wszelki wypadek warto umieścić je w miejscach, do których dostępu nie mają małe dzieci ani zwierzęta domowe. Powinna to być wysoko umieszczona półka o ograniczonym dostępie.

W sprzedaży dostępne są specjalne szafki łazienkowe, które ułatwiają przechowywanie detergentów. Możesz zdecydować się na mebel ze specjalnie wyciąganymi półkami, co ułatwi poukładanie kostek oraz innych środków czystości. Bardzo dobrze sprawdza się także system organizacji z przegrodami i szufladkami.

W łazience można zdecydować się także na specjalną zabudowę uwzględniającą miejsce, gdzie składowane będą na co dzień kostki zapachowe do WC. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie miejsca, ograniczy do nich dostęp osób, dla których mogłyby okazać się niebezpieczne.

Bezpieczne przechowywanie kostek do WC – ważne zasady

  • Nigdy nie należy używać kostek do WC po terminie ważności. Mogą nie rozpuszczać się prawidłowo, powodować uszkodzenia muszli WC lub rur kanalizacyjnych. Zawarte w nich środki chemiczne dodatkowo mogą spowodować uwalnianie do powietrza niebezpiecznych dla człowieka substancji.
  • W opakowaniach, w których znajdują się kostki do WC nie należy przechowywać innych produktów.
  • Szczególną ostrożność przy stosowaniu kostek powinny zachować kobiety w ciąży, alergicy, a także osoby starsze.
  • W łazience należy zachować odpowiednie zasady przewiewności i wentylacji w trakcie stosowania detergentów, w tym kostek do WC.

Dostępna bogata oferta kostek do WC sprawia, że każdy może nabyć produkt dopasowany do potrzeb. Znając zasady przechowywania, można będzie zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom i wykorzystać produkt na własną korzyść. Warto z tych możliwości skorzystać, ponieważ kostki zapachowe do WC są niezwykle przydatne.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *