Home Nauka Gładka skóra o każdej porze roku – depilacja laserowa
0

Gładka skóra o każdej porze roku – depilacja laserowa

0

Depilacja Laserowa

Konieczność usuwania zbędnego owłosienia może być uciążliwym problemem – zwłaszcza w okresie letnim. Tradycyjna maszynka do golenia wymaga częstej depilacji, natomiast depilator czy wosk mogą wywoływać podrażnienia skóry oraz przyczyniać się do wrastania w skórę nowych włosków.

Depilacja – kłopotliwa konieczność

W dzisiejszych czasach kanony piękna wymagają, by kobieta była nie tylko zgrabna, ale i zadbana. W ramach dbałości o urodę nie można zapomnieć o gładkiej, aksamitnej skórze. Nogi, pachy i okolice bikini to te obszary kobiecego ciała, które powinny zachować gładkość, pomimo rosnącego w tych miejscach niechcianego owłosienia. Maszynka do golenia to najszybszy domowy sposób na usuwanie zbędnego owłosienia, ale zarazem jest to metoda, której efekt utrzymuje się bardzo krótko, bo zaledwie około 2 dni. Depilator mechaniczny oraz depilacja woskiem to z kolei metody bolesne, które mogą doprowadzić do wielu powikłań, takich jak: podrażnienia, zaczerwienienie, wrastanie nowych włosków w skórę. Chcąc zachować piękny wygląd, kobieta nieustannie musi walczyć ze zbędnym owłosieniem, co jest kłopotliwe szczególnie podczas wakacyjnych wojaży. Na szczęście współcześnie można skorzystać z jeszcze jednej, a zarazem niezwykle skutecznej i dającej trwały efekt metody depilacji.

Depilacja laserowa – na czym to polega?

Podczas tradycyjnych zabiegów depilacyjnych usuwamy jedynie tę część włosa, która wystaje ponad powierzchnię skóry. Cebulka pozostaje nienaruszona, dlatego niechciane owłosienie szybko odrasta. Depilacja laserowa polega na zniszczeniu cebulki włosa poprzez jej wypalenie – metoda jest więc skuteczna i prowadzi do nieodwracalnej utraty owłosienia z wybranej partii ciała. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz coraz bardziej ulepszanym urządzeniom depilacja laserowa jest zabiegiem przebiegającym szybko i bezboleśnie.

Depilacja Vectus – nowatorska metoda usuwania owłosienia

Klinika Medycyny Estetycznej SkinClinic z Warszawy oferuje najnowocześniejszą metodę depilacji laserowej: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/depilacja/depilacja-laserowa/. Na czym polega rewolucyjność tego zabiegu? Zwykle depilacja laserowa wymaga odczekania, aż włoski, które chcemy usunąć, odrosną. Nie wolno też stosować zabiegu na opaloną skórę, bo grozi to poparzeniem. Depilacja laserem diodowym Vectus może być przeprowadzana bez konieczności zapuszczania włosków i można ją wykonać już w dwa tygodnie od ostatniego opalania. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo warto zaznaczyć, że depilacja laserowa wymaga kilku powtórzeń w kilkutygodniowych odstępach, ponieważ laser usuwa jedynie te włoski, które są w fazie wzrostu. Stosowany do depilacji laser jest wyposażony w czytnik, który pozwala określić poziom melaniny w skórze – dzięki temu parametry urządzenia są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjentki, a sama depilacja staje się maksymalnie skuteczna. Zabieg jest przeprowadzany błyskawicznie, ponieważ urządzenie jest wyposażone w głowice różnej wielkości, które dobiera się w zależności od depilowanej partii ciała. Depilacja laserowa pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia z twarzy, ramion, pleców, nóg, pach i okolic bikini.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena depilacji laserowej waha się od około 250 do 1100 zł i zależy od tego, jak duża powierzchnia ciała jest depilowana. W zależności od indywidualnych uwarunkowań zabieg trzeba powtórzyć od 4 do 6 razy, by usunąć całe zbędne owłosienie z danej części ciała. Koszt wydaje się być dość duży, jeśli jednak policzylibyśmy, ile pieniędzy wydajemy w ciągu całego życia na kosmetyki i przyrządy do usuwania owłosienia, okazałoby się, że depilacja laserowa jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale i bardzo ekonomicznym.

Jeśli marzysz o nieskazitelnie gładkiej skórze pozbawionej zbędnego owłosienia, zapoznaj się z ofertą kliniki SkinClinic.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *