Home Nauka Dlaczego warto zorganizować kurs angielskiego w firmie? – poradnik
0

Dlaczego warto zorganizować kurs angielskiego w firmie? – poradnik

0

Wykwalifikowany pracownik niezaprzeczalnie stanowi dużą wartość dla przedsiębiorstwa. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się kursy językowe sponsorowane bądź współfinansowane przez pracodawców. Dlaczego zatem warto zorganizować kurs business english w firmie?

Jak wybrać kurs języka angielskiego?

Decydując się na przeprowadzenie zajęć w firmie, należy zastanowić się, jakiego rezultatu oczekujemy po zakończeniu kursu. Oczywiście istotny jest także wybór szkoły, która opracuje jego przebieg w zależności od wymagań pracodawcy, charakteru obowiązków, branży, w której działa podmiot oraz poziomu zaawansowania językowego pracowników. Podstawowe moduły to zajęcia grupowe oraz indywidualne. Odmienna może być również tematyka zajęć oraz sposób ich prowadzenia. Zapewne nie warto decydować się na typowo teoretyczne podejście i formę wykładu, ponieważ są one zwyczajnie nieskuteczne. Zdecydowanie bardziej efektywny będzie aktywny sposób nauki języka, polegający przykładowo na odgrywaniu scenek czy przygotowywaniu prezentacji biznesowych. Warto również zadbać o systematyczność prowadzonych zajęć. Zajęcia z business english powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Sprawdźmy także, czy szkoła językowa oferuje dodatkowe materiały, czy zadaje prace domowe oraz, czy kontroluje frekwencję na zajęciach.

Inwestycja, która się zwraca

Niezależnie od branży istotny jest aspekt komunikacji z klientem, niejednokrotnie odbywający się w obcym języku. Jeśli firma planuje wdrożyć działania rozwojowe i rozpocząć współpracę na arenie międzynarodowej, kursy biznesowe angielski są oczywiście koniecznością. Ponadto pracownik, który otrzyma szansę podniesienia swoich kompetencji, docenia swojego pracodawcę i jest bardziej zmotywowany do wykonywania swoich obowiązków. Pracodawca z kolei zyskuje zadowolonego pracownika oraz większy prestiż na rynku pracy, wiążący się z możliwością pozyskiwania wykwalifikowanych kadr w przyszłości. Dodatkowym atutem przeprowadzenia kursy języka angielskiego w firmie jest integracja pracowników. Zbudowane w ten sposób relacje dadzą długofalowe efekty w postaci płynniejszej i bardziej ścisłej współpracy przy kolejnych projektach. Angielski biznesowy jest zatem inwestycją, która na pewno przyniesie profity.

Kurs angielskiego w godzinach pracy?

Możemy zaproponować dodatkowe lekcje w czasie wolnym od pracy, jeśli jest to benefit dla pracownika, a nie konieczność podniesienia kompetencji wynikająca z nowych potrzeb firmy. Kurs angielskiego może odbywać się przykładowo przed lub po pracy. Obecnie na popularności zyskują też w pełni interaktywne lekcje on-line. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pracownik może dopasować godziny kursu do swojego planu dnia. W przypadku, gdy kursy biznesowe angielski nie są dodatkowym benefitem, lecz wynikają z nowych potrzeb pracodawcy, lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie kursu w godzinach pracy. Dodatkowym plusem będzie w tym przypadku zasadność weryfikacji obecności oraz postępów. Zyskując taką wiedzę, podmiot będzie mógł zweryfikować efekty i porównać je z założeniami. Przykładowo może okazać się, że konieczne będzie zaplanowanie dodatkowych zajęć lub skorzystanie z oferty innej szkoły językowej oferującej angielski biznesowy.

Język angielski jest najpopularniejszym językiem wykorzystywanym w szeroko pojętym biznesie. Zarząd przedsiębiorstwa o profilu międzynarodowym decydując się na zajęcia z angielskiego dla swoich pracowników, prawdopodobnie podejmuje zatem właściwą decyzję biznesową, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości płynniejszą komunikacją między pracownikami z poszczególnych krajów czy zdobywaniem kontrahentów z całego świata.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *