Home Przemysł Forza 125, Integra a może SH 125l – który skuter Hondy będzie dla Ciebie najlepszy?

Forza 125, Integra a może SH 125l – który skuter Hondy będzie dla Ciebie najlepszy?

0

Skutery stanowią doskonałą i dużo tańszą alternatywę dla codziennego poruszania się po mieście oraz w jego okolicach. Wymagają dużo niższego wkładu finansowego niż w przypadku samochodu. Ponadto, skutery często wybierane są jako pojazd dodatkowy, doskonale sprawdzający się na krótszych dystansach. Na rynku pojawia się mnóstwo modeli tego środka transportu, zaprojektowanych przez czołowych producentów. Warto więc przyjrzeć się proponowanym przez Hondę modelom i dokonać ich porównania pod względem specyfikacji, wydajności oraz ceny.

Forza 125

Jednoślad wykonany z dbałością o wszelkie detale wydaje się być ciekawym gadżetem motoryzacyjnym dla osób, które mają odrobinę większy budżet. Skuter zaproponowany przez japońską firmę, będący ich flagowym modelem kosztuje ok. 20 000 zł. Cena jest jednak adekwatna do jakości pojazdu. Jego konstrukcja została stworzona z oparciem o potrzeby nie tylko rynku rodzimego, ale przede wszystkim europejskiego. Skuter na pierwszy rzut oka wydaje się mieć niewielki silnik, a to za sprawą dużej kanapy z wydzielonym miejscem dla kierowcy i pasażera. Warto jednak wiedzieć, iż silnik Forzy oferuje 14,3 KM przy 8750 obr./min oraz 12 Nm przy 8250 obr./min. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność wtrysku PGM-FI, ułatwiającego rozruch silnika przy uruchamianiu pojazdu, jak również podczas jazdy i częstego zatrzymywania. Jeszcze jednym atutem jest głęboki schowek o pojemności 48 l.

Integra

Maszyna będąca najbliżej motocykla jest pełna zalet. Model skutera będzie najlepszym wyborem do poruszania się po zatłoczonym obszarze. Na pierwszy rzut oka imponuje jej wygląd –  rozbudowane plastikowe osłony, wysoka szyba i duże koła. Nie oznacza to jednak, iż skuter jest w rzeczywistości tak ogromny. Skrzynia manualna Integry osiąga 48 KM przy 6 250 obr./min. oraz 60 Nm przy 4 750 obr./min. Współpracuje z umieszczoną w ramie pojazdu 2-cylindrową rzędową jednostką pojemności 670 cm z chłodzeniem cieczą. Jazda tym skuterem jest bardzo płynna, ponieważ wystarczy jedynie wciskać gaz, a pojazd sam zwiększa biegi wraz z obrotami. Pierwsze sprzęgło obsługuje 1, 3 i 5 bieg, drugie przeznaczone jest dla przełożeń 2, 4 i 6. Pojazd ma bardzo oszczędny silnik, zaś wysoka szybka dobrze chroni jeźdźca przed warunkami atmosferycznymi. Ten skuter posiada jednak kilka wad. Jedną z nich jest bardzo mały schowek, w którym nie można umieścić nawet kasku ochronnego. W niewielkiej przestrzeni zmieszczą się jedynie przydatne drobiazgi takie jak pokrowiec czy blokada przeciw kradzieży. Aktualnie skuter wycenia się na około 38 000 zł.

SH125i

Zwinne i poręczne SH125i może stanowić kolejną, wartą rozważenia propozycją do jazdy miejskiej. Sugeruje to wbudowany w pojazd system start/stop, a także zintegrowany układ hamulcowy CBS wraz z ABS-em. Dzięki automatycznemu rozdzieleniu siły hamowania pomiędzy oba koła jednocześnie, można spodziewać się po SH125i bardzo sprawnego hamowania. Skuter osiąga również całkiem imponujące wyniki prędkościowe. Zasilana wtryskiem, czterosuwowa jednostka osiąga niecałe 12 KM. Jednocześnie, skuter pracuje bardzo płynnie, już od momentu uruchomienia. Cichy system sprawia, że można nawet nie zorientować się, że pojazd jest gotowy do jazdy. Dodatkowo, lekkość prowadzenia skutera wspomagają 16-calowe koła, gotowe na nierówności drogi. Cena skutera osiąga około 15 000 zł.

Aby dokonać wyboru odpowiedniego skutera warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Określisz dzięki temu swoje potrzeby i wstępnie rozeznasz się w ofercie rynku.

źródło: autowitolin.pl – salon Honda Warszawa

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *