Home Uroda Modelowanie ciała – Liposukcja
0

Modelowanie ciała – Liposukcja

0

Modelowanie ciała – LiposukcjaKiedy wszelkie diety zawodzą, coraz częściej sięgamy po bardziej radykalne metody wyszczuplenia własnej sylwetki. Najbardziej popularną jest liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu. Sprawdźcie na czym ona polega.

Czym jest liposukcja

Liposukcja to zabieg polegający na odessaniu tłuszczu z bioder, ud, brzucha, ramion, podbródka, a nawet policzków, karku, łokci, kostek, piersi czy spod kolan. Przeprowadza się go w celu zredukowania liczby komórek tłuszczowych. Bywa wybawieniem dla pań, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jednak są sytuacje, w których sama liposukcja nie wystarcza.

-Kiedy mamy do czynienia z dużą otyłością, może okazać się konieczne wykonanie nie tylko liposukcji, ale i lipektomii, czyli usunięcia nadmiaru rozciągniętej skóry i reszty tkanki tłuszczowej. Warto również pamiętać, że liposukcja nie zastępuje diety i ćwiczeń, a wręcz przeciwnie: po jej przeprowadzeniu, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, trzeba wprowadzić do swojego życia i jedno i drugie, czasem w formie bardzo restrykcyjnej. Jednak z pomocą tego zabiegu można osiągnąć takie efekty, które nie byłyby możliwe w przypadku walki z nadwagą naturalnymi metodami  – tłumaczy ekspert reprezentujący Klinikę CHĘCIŃSKI, Klinikę Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Warszawie.

Liposukcja – dla kogo

Zabieg liposukcji może zdziałać cuda, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że wiąże się on z pewnym ryzykiem. Z tego powodu nie każdy może pozwolić sobie na jej przeprowadzenie. Na liposukcję mogą zdecydować się osoby cieszące się doskonałym zdrowiem. Do bezwzględnych przeciwskazań należą natomiast:

  • cukrzyca,
  • choroby przewlekłe,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • zaburzenia psychiczne,
  • schorzenia nerek i skóry,
  • nałogowe palenie papierosów.

To, czy pacjent może zostać poddany odsysaniu tłuszczu, ocenia się na podstawie dokładnych badań, w tym morfologii krwi, OB., na poziom glukozy, kreatyniny, elektrolitów, a także badania moczu oraz wskaźników krzepnięcia krwi.

Liposukcja – ewentualne ryzyko

Liposukcja to zabieg, przy wykonywaniu którego istnieje spore ryzyko komplikacji. Wszystko dlatego, że małe nacięcie skóry, jakie jest wykonywane w czasie jego trwania, znacznie utrudnia obserwację operowanego miejsca. Z tego powodu możliwe jest usunięcie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, a wraz z nią krwi, co skutkuje groźnym dla życia wstrząsem.

Innym zagrożeniem wiążącym się z odsysaniem tłuszczu jest zator tłuszczowy spowodowany uszkodzeniem naczyń krwionośnych. W jego wyniku dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia. Zator może wystąpić u pacjenta nawet po wielu tygodniach od operacji.

Liposukcja – warto czy nie?

Zabieg liposukcji, choć ryzykowny, daje niesamowite rezultaty. Połączony z dietą i ćwiczeniami umożliwia utrzymanie osiągniętego efektu przez długi czas. Jeśli zdecydujecie się na jego wykonanie, koniecznie udajcie się do najlepszego specjalisty. Nie ufajcie promocjom i nie oszczędzajcie – wasze życie i zdrowie są najcenniejsze.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *