Home Przemysł Jak dbać o baterię w iPhonie? Kilka wskazówek
0

Jak dbać o baterię w iPhonie? Kilka wskazówek

0

Jak dbać o baterię w iPhone, by mogła służyć przez długi czas? Oto krótki poradnik, który pomoże użytkownikom iPhone’ów w unikaniu błędów prowadzących do awarii baterii w telefonach.

Wyłącz aplikacje w tle

Użytkownicy iPhone’a często zapominają o tym, że wiele aplikacji działających równocześnie może powodować szybkie rozładowywanie się baterii. Nie jest to w ogóle potrzebne, ale często zapomina się o wyłączaniu nadmiaru działających w tle programów. Jak więc sprawdzić, które aplikacje transmitują dane w telefonie typu iPhone? W starszych wersjach wystarczy wcisnąć przycisk dwukrotnie i przesunąć do góry poszczególne strony. Posiadacze iPhone’a X lub któregoś z nowszych modeli mogą przesunąć palcem po ekranie od dołu do góry, by wyłączyć niepotrzebne aplikacje.

Przechowywanie iPhone’a: nieodpowiednia temperatura nie służy baterii

Producenci iPhone’a przekonują, że najlepszy zakres temperatury do prawidłowego działania urządzenia (i jego baterii) wynosi od 16 do 22°C. Skrajne temperatury, czyli takie, które spadają poniżej zera lub przekraczają wartość 35°C, przyczyniają się do uszkodzenia baterii i to w bardzo krótkim czasie, dlatego nie należy telefonu zostawiać w nadmiernie nasłonecznionym miejscu. Zbyt niska temperatura potrafi sprawić, że nawet w pełni naładowany telefon może się natychmiast rozładować, nawet jeśli bateria jest sprawna.

Ustawianie jasności wyświetlacza na wartość maksymalną – błąd

Negatywny wpływ światła niebieskiego na zdrowie i samopoczucie ogólne człowieka jest niepodważalny. Światło niebieskie produkowane jest nie tylko przez smartfony, ale także przez ekrany laptopów czy monitory komputerów stacjonarnych. Człowiek współczesny, który żyje w społeczeństwie informacyjnym, bardzo często korzysta z telefonu, więc jest nieustannie narażony na działanie światła niebieskiego i elektroniki w ogóle, dlatego dobrym pomysłem, nie tylko ze względu na dobro i żywotność baterii, ale na zdrowie własne, jest zmniejszanie jasności wyświetlacza. Dzięki temu bateria będzie działać dłużej i nie straci na swojej wydajności tak szybko.

Używanie sprzętu innych producentów: nieoryginalne części

Zamiana zepsutej ładowarki na tańszą, lecz niewiadomego pochodzenia, to nie jest dobry pomysł. Czasami danego użytkownika może kusić niska cena takiego urządzenia, ponieważ na autoryzowany sprzęt trzeba często wydać bardzo dużo, jednak nigdy nie wiadomo, jak została wyprodukowana ładowarka lub inne akcesoria. Używanie takich urządzeń może powodować problemy. Czasem bateria po prostu wolniej się ładuje, bywa jednak tak, że może zostać całkowicie uszkodzona, a wraz z nią cały smartfon.

Należy również pamiętać, że wymiana baterii iPhone powinna przebiegać tylko i wyłącznie w serwisie Apple. Jeśli bateria z jakiegoś powodu uległa uszkodzeniu, wymianę należy przeprowadzić u specjalistów doświadczonych w serwisowaniu urządzeń od Apple.

Ładowanie – nie należy robić tego zbyt rzadko

Jednym z mitów dotyczących użytkowania iPhone’ów jest ten mówiący o tym, że należy je ładować jak najrzadziej, a najlepiej wtedy, kiedy bateria zostanie w pełni rozładowana. To oczywisty błąd, który może kosztować użytkownika i baterię, i telefon. Najlepszym rozwiązaniem jest ładowanie telefonu tak często, jak to tylko możliwe. Optymalny przedział naładowania baterii wynosi od 50 do 80%. Utrzymywanie naładowania urządzenia w tym przedziale pozwala wydłużyć żywotność baterii nawet o kilka miesięcy.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *