Home Dieta Wczasy odchudzające – idealny sposób na zgubienie dodatkowych kilogramów
0

Wczasy odchudzające – idealny sposób na zgubienie dodatkowych kilogramów

0

Wczasy odchudzające - idealny sposób na zgubienie dodatkowych kilogramówPraca, szkoła, dom – zestaw podstawowych obowiązków, których wykonywanie pochłania na tyle dużo czasu i energii, że większości z nas ciężko znaleźć choćby chwilę dla siebie. W codziennej gonitwie nietrudno się zgubić, zaniedbujemy więc nie tylko przyjemności, ale także zdrowie. Efektów takich zaniedbań jest wiele, a jednym z nich jest spadek kondycji fizycznej i przybieranie na wadze. Jeśli zaczynasz je zauważać, najwyższy czas zadbać o siebie.

Żyjemy w szalonych czasach, w których z jednej strony wymaga się od nas olbrzymiej produktywności, a z drugiej – nienagannego wyglądu. Jednak do utrzymania świetnej sylwetki potrzeba nam równowagi, zarówno w sferze aktywności fizycznej, jak i w sposobie odżywiania – mówi ekspert z Centrum Aktywnej Odnowy „Na Wzgórzu”.

Zacznij odchudzanie na wczasach

Pogodzenie codziennych obowiązków z prowadzeniem zdrowego stylu życia jest oczywiście możliwe, nie przychodzi jednak automatycznie.

Osoby, które dotychczas nie uprawiały sportu i nie troszczyły się o przestrzeganie zbilansowanej diety, mogą mieć trudności ze zmianą nawyków. Potrzebne są bowiem nie tylko chęci, ale też duża wiedza, umożliwiająca wprowadzenie prostych, lecz istotnych zmian. Mówiąc krótko, zdrowego życia trzeba się nauczyć.

Dlatego właśnie najlepszym momentem na zaczęcie odchudzania jest urlop. Wolni od myśli o egzaminach, problemach w pracy, konieczności naprawy samochodu, czy umycia okien, możemy skupić się na tym co i jak jemy oraz na poszukiwaniu najlepszego sposobu aktywności fizycznej.

Zalety turnusów odchudzających

Mogłoby się wydawać, że jedynym celem wakacji odchudzających jest utrata zbędnych kilogramów. Faktycznie, uczestnicy takich turnusów tracą na wadze, jest to natomiast tylko jedna z wielu korzyści.

Najważniejszą zaletą wakacji odchudzających jest możliwość poznania możliwości swojego ciała i jego potrzeb. Biorąc udział w turnusie odchudzającym dowiesz się, jak proste może być przygotowanie zdrowych, niskokalorycznych, a jednocześnie sycących posiłków, a także wypróbujesz różne sposoby aktywności, dzięki czemu znajdziesz formę ruchu najbardziej odpowiednią dla ciebie. Nieoceniona jest tu pomoc trenera osobistego.

Oprócz diety i zajęć sportowych z instruktorem, uczestnicy turnusów odchudzających mają możliwość korzystania z zabiegów SPA. Odpowiednia pielęgnacja skóry i ciała jest szczególnie ważna na początkowym etapie odchudzania, gdy układ ruchowy przyzwyczaja się do nowych form aktywności, a skóra musi nadążyć za znikającą tkanką tłuszczową.

Wczasy odchudzające są więc idealnym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów. Wracając z takich wakacji, będziesz czuć się lekko i atrakcyjnie, a przede wszystkim zdrowo. Przekonasz się, że zdrowe jedzenie i ruch to najlepszy sposób na zyskanie energii i wreszcie nauczysz się dbać o siebie.

5/5 - (1 vote)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *