Home Zdrowie Stosowanie kartonów w transporcie a kwestia ochrony środowiska
0

Stosowanie kartonów w transporcie a kwestia ochrony środowiska

0

Stosowanie kartonów w transporcie a kwestia ochrony środowiskaTransportowany towar niejednokrotnie musi pokonać długą trasę zanim trafi do odbiorcy. Czasem po drodze jest kilkakrotnie przeładowywany, rozładowywany i załadowywany na kolejne ciężarówki. Musi też znosić wożenie wózkami widłowymi lub przemieszczanie na taśmie sortowniczej. Z tego powodu istotne jest jego odpowiednie zabezpieczenie, najlepiej przyjazne środowisku. Dobrym rozwiązaniem jest pakowanie produktów w pudła kartonowe.

Dlaczego przewozić towary w kartonach?

Jednym z ogniw procesu sprzedaży i dystrybucji jest pakowanie i przygotowywanie towaru do wysyłki – od tego w dużej mierze zależy, czy odbiorca otrzyma zamówiony produkt w niezmienionej formie. Opakowanie produktu ma chronić go przed uszkodzeniem podczas transportu a także ułatwiać jego przechowywanie i przenoszenie. Z tego względu często transportuje się drobne elementy połączone w jedną całość.

Rodzaj opakowania zależy głównie od przewożonego towaru, ponieważ inne wymagania stawia się pudłom do transportu żywności, a jeszcze inne farmaceutykom czy produktom przemysłowym. Najczęściej wybierane są pudła kartonowe, które posiadają wiele zalet przewyższając tym samym inne rodzaje opakowań – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę WOK.

Najważniejszą zaletą opakowań z kartonu jest ich uniwersalność. Znaleźć można pudła różnej wielkości, co umożliwia dopasowanie ich idealnie względem własnych potrzeb. Ponadto, pudła kartonowe są dość wytrzymałe i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Istotny jest także fakt, że tektura nie przewodzi ciepła, dlatego w razie potrzeby dodatkowo dodaje się do nich elementy zabezpieczające, takie jak folia bąbelkowa czy worki napełniane powietrzem.

Warto też wspomnieć, że opakowania z kartonu wyróżniają się też atrakcyjnymi cenami, co czyni je bardziej dostępnymi dla każdego przedsiębiorcy.

Pudełka kartonowe a ekologia

Pudła kartonowe wybierane są do transportu towarów także dlatego, że stworzone są z najbardziej przyjaznego środowisku materiału. Można bowiem poddawać je recyklingowi, dlatego stały się wręcz symbolem dbałości o środowisko i odpowiedzialności społecznej.

Kartonowe opakowania tworzy się z najbardziej wytrzymałego i najgrubszego materiału papierniczego jakim jest tektura (najgrubsza może mieć nawet 0,5 cm). Produkuje się ją z masy papierniczej wytwarzanej głównie z makulatury z dodatkiem szmat i masy włóknistej powstającej z rozwłóknianego drewna. Tekturę uzyskuje się poprzez sklejanie kilku warstw masy papierniczej.

Pudełka kartonowe tworzone są ze specjalnego rodzaju tektury – tektury falistej. Zapewnia ona największą sztywność i wytrzymałość takiego opakowania.

Gdzie szukać ekologicznych kartonów?

Przyjazne środowisku opakowania kartonowe znaleźć można w ofertach firm stawiających na ekologiczne metody produkcji, dlatego warto rozejrzeć się za takową.

5/5 - (1 vote)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *