Home Fitness Idziemy na siłownię! Tylko, co ze sobą zabrać?
0

Idziemy na siłownię! Tylko, co ze sobą zabrać?

0

siłowniaZima to doskonały czas na zmianę trybu życia na aktywny. Zła pogoda i niska temperatura za oknem nie mogą być wymówką. Siłownie są dostępne na wyciągnięcie ręki i aż wstyd powiedzieć, że to za daleko. Zgrabna sylwetka i nadmiar kilogramów od tak sobie nie znikną. To Twoje zdrowie i trzeba w to włożyć trochę pracy. Przekonałaś się? Świetnie. Aby jednak ćwiczyć na siłowni, powinnaś wziąć ze sobą kilka rzeczy.

Ubranie do ćwiczeń

To absolutna podstawa, jeśli chodzi o ćwiczenia na siłowni. To, o czym powinnaś pamiętać, to że strój na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny tak, by nie krępował ruchów.

Nie inwestujcie od razu w drogie ciuchy na siłownię. Zwykły t-shirt i spodnie dresowe w zupełności wystarczą na pierwszy raz. Zwłaszcza, że jeszcze nie wiecie czy siłownia to rzeczywiście miejsce dla was.

Sportowe buty

Obok ubrania to również ważny element wyposażenia na siłownię. I podobnie jak w przypadku ciuchów, powinny być one przede wszystkim wygodne. Nie kierujcie się przy wyborze butów na siłownię ich wyglądem. Przy wyborze butów warto zainwestować w lepszy model. Nawet jeśli nie przydadzą wam się one na siłowni, to będą doskonałe na wiosenny lub letni spacer.

Nawadnianie organizmu

Podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni nie zapomnijcie o odpowiednim nawodnieniu. Może to być butelka lub bidon z wodą lub izotonikiem. W przypadku izotoników trzeba jednak zwrócić uwagę na ich etykietę i ilość znajdującego się w nich cukru. Nie chcecie przecież dokładać sobie kalorii, skoro przyszłyście na siłownie je spalać?

Ręcznik

Ćwicząc na przyrządach rozkładajcie na nich swój ręcznik. To wymóg podyktowany względami higienicznymi. Poza tym przyznacie chyba, że przyjemniej się ćwiczy na suchych przyrządach, prawda? Jeśli zapomnicie ręcznika, to nikt wam głowy nie urwie. W dobrym tonie będzie jednak albo wzięcie swojego niewielkiego ręcznika, albo wypożyczenie go na siłowni. Na niektórych siłowniach można również spotkać dozowniki z płynem dezynfekującym i papierowe ręczniki. Jeśli tam są, przetrzyjcie przyrządy, na których ćwiczyłyście.

Coś pod prysznic

O ile nie macie siłowni koło domu, to warto po skończonych ćwiczeniach wziąć prysznic. Mogą się wtedy przydać wszelkie akcesoria przydatne pod prysznicem, a więc ręcznik, klapki i żel pod prysznic. Pamiętajcie jednak, ze szczególnie zimą trzeba się dokładnie wytrzeć i wysuszyć włosy, żeby zaraz po wyjściu z siłowni nie przeziębić się.

A dodatkowo…

Jeśli planujecie spędzić na siłowni trochę czasu, możecie wziąć ze sobą odtwarzacz z ulubioną muzyką. Nic tak dobrze nie motywuje do ćwiczeń jak ulubiona piosenka w tle. W internecie można również znaleźć gotową muzykę przeznaczoną do ćwiczeń, która pobudza do ruchu.

Z bardziej przydatnych drobiazgów, warto wziąć ze sobą gumkę do włosów. Luźno opadające włosy mogę wam przeszkadzać i dekoncentrować podczas wysiłku.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *