Home Medycyna Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej
0

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

0

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznejGinekologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Zabiegi wchodzące w jej zakres doceniają te panie, które pragną naprawić defekty okolic intymnych wywołane przez poród, menopauzę lub wady wrodzone.

O ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to dość młoda dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem dolegliwości oraz korektą różnego rodzaju defektów żeńskich miejsc intymnych. W ramach niej wykonuje się zabiegi zarówno o charakterze zdrowotnym, jak i estetycznym, a ich celem jest poprawa jakości życia kobiet (w tym także seksualnego), zwiększenie komfortu psychicznego i fizycznego oraz poprawę wyglądu intymnych części ciała pań.

-Większość zabiegów ginekologii estetycznej wykonywana jest przy pomocy lasera. Są one w pełni bezpieczne, nieinwazyjne oraz nie wymagają długiej rekonwalescencji. Część z tych zabiegów ma charakter rekonstrukcyjny – tłumaczy specjalista reprezentujący Przychodnię Specjalistyczną High-Med.

Rodzaje zabiegów

Zabiegi z zakresu ginekologii kosmetycznej dzielą się na:

  • Zabiegi estetyczne – Większość kobiet dba o swój wygląd, dlatego wszelkie niedoskonałości mogą w znacznym stopniu wpłynąć na pogorszenie ich samooceny. Także te dotyczące miejsc intymnych. Dla wielu prawdziwym wybawieniem może okazać się właśnie ginekologia estetyczna. Z jej pomocą można radzić sobie z wieloma problemami, takimi jak przerośnięte wargi sromowe mniejsze, rozjaśnianie okolic intymnych oraz modelowanie wzgórka łonowego.
  • Zabiegi korygujące -Zabiegi te mają na celu korygowanie miejsc intymnych i przeznaczone są przede wszystkich dla tych kobiet, u których poród spowodował pewne zmiany w dużym stopniu wpływające na jakość ich życia. Ginekologia estetyczna wykorzystywana jest tu w przypadku luźności pochwy oraz bolesnych blizn, zrostów i stwardnień powstałych w wyniku nieprawidłowego zszycia nacięcia krocza.
  • Zabiegi odmładzająceprzeprowadzane są u pacjentek pragnących poprawić defekty miejsc intymnych, które spowodowane są upływającym czasem, i które obniżają komfort życia seksualnego. Do tego rodzaju zabiegów należą wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym oraz rewitalizacja pochwy przy pomocy lasera frakcyjnego. Dzięki nim poprawia się wygląd i jakość funkcjonowania narządów płciowych, przez co wzrasta komfort życia seksualnego obojga partnerów. Ponadto, ich wykonanie zmniejsza prawdopodobieństwo pojawiania się infekcji dróg rodnych.

Podsumowując, ginekologia estetyczna może dla wielu kobiet okazać się jedyną możliwą drogą do odzyskania nie tylko zdrowia i komfortu życia, ale także pewności siebie i poprawy samooceny. Z tego powodu warto dać jej szanse i z jej pomocą walczyć z wszelkimi defektami miejsc intymnych.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *