Home Uroda W zdrowym ciele zdrowy duch – tajemnice tajskiego masażu olejkowego

W zdrowym ciele zdrowy duch – tajemnice tajskiego masażu olejkowego

0

tajemnice tajskiego masażu olejkowegoMedycyna naturalna zyskuje coraz więcej zwolenników. Dla wielu osób stała się nową metodą leczenia dolegliwości, a nawet sposobem na życie wyznaczającym dobowy, tygodniowy czy miesięczny rytm funkcjonowania. Wiąże się to z jej wyjątkowo przyjemnymi sposobami zastosowania, spośród których wyróżnia się tajski masaż olejkami aromatycznymi.


Owy masaż, już w swojej tradycyjnej formie, na sucho powstał z połączenia kilku odrębnych systemów czerpiących z medycyny naturalnej, w tym ajurwedy. Jego priorytetowym celem i jednocześnie największą zaletą jest utrzymanie zdrowego ciała oraz ducha. Jeśli zdecydujesz się na tą przyjemność, Twoje codziennie problemy mogą stać się zdecydowanie łatwiejsze do rozwiązania – wszystko za sprawą lepszego samopoczucia, które towarzyszyć Ci będzie po masażu. Twoje ciało łatwiej pozbędzie się toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Jednym z efektów, jakie możesz zauważyć jest też poprawa odporności ponieważ masaż olejkami aromatycznymi świetnie pomaga w regulacji pracy układu limfatycznego.

Słowo o Ajurwedzie

Ajurweda, która wywarła duży wpływ na system masaży tajskich to holistyczny zbiór technik swoją historią sięgający aż 5 tysięcy lat wstecz.
Wokół masażu w tym okresie powstała cała filozofia, której głównym założeniem jest teza, że nasz organizm może działać prawidłowo tylko w wypadku, kiedy dbamy o zdrowie tak samo ciała jak i ducha. Hindusi wierzą, że nigdy nie osiągniesz pełni zdrowia jeśli na codziennie Twoją głowę zaprzątają setki negatywnych myśli. Tak samo działa to w drugą stronę, co w Europie jest już bardziej zrozumiałe – nie osiągniesz duchowej równowagi jeśli Twój organizm będzie chorował.
W ThaiSun zdajemy sobie z tego sprawę, a nasze masaże, szczególnie te olejkami aromatycznymi są wręcz stworzone do tego, żeby pomóc Ci ten stan równowagi ducha i ciała osiągnąć.

Jak wygląda masaż?

Całość zabiegu odbywa się w pozycji leżącej, początkowo na brzuchu, zaczynając od lewej stopy. Masażystka przechodzi następnie stopniowo w górę ciała wmasowując kojące olejki. Kiedy pierwsza noga jest już odpowiednio rozluźniona, zostaje owinięta w ręcznik co daje możliwość olejkom lepiej się wchłonąć. Dzięki temu skóra jeszcze przez co najmniej kilka godzin jest bardzo przyjemna i gładka w dotyku.
Po masażu nóg, przychodzi czas na plecy, ramiona, ręce i kark. Każda z tych partii jest masowana z dużą dbałością o szczegóły i skupieniem. W samych rękach mamy minimum po dwa punkty energetyczne, u nas nazywane często spustowymi. Ich odpowiednia stymulacja przynosi bardzo pożądane efekty – znikają uciążliwe bóle czy napięcia.

Pierwszą pozycję – na brzuchu, kończy masaż wymienionego już karku. Po nim następuje zmiana pozycji na leżącą na plecach, w której masaż skupia się na klatce piersiowej oraz przedniej części barków i rąk. Następnie masażystka, po wcześniejszym umyciu dłoni przechodzi do masażu głowy pomagającemu zrelaksować się nawet najbardziej zestresowanym osobom. Sam aspekt mycia rąk natomiast tuż przed rozpoczęciem masażu głowy jest dla naszych masażystek szczególnie ważny – w Buddyzmie głowa to święte miejsce na ciele, do którego podchodzi się z wielkim szacunkiem.

Po skończonym masażu nie radzimy od razu zmywać z siebie olejków użytych do zabiegu. Mają one kojące dla skóry działanie, utrzymujące się jeszcze przez kilka następnych godzin. 

Przygotowania do masażu

Przede wszystkim zapewnij sobie odpowiednią ilość wolnego czasu. To najważniejszy element, ponieważ całą resztę zrobi za Ciebie nasz profesjonalny tajski personel. Na podstawie średnio dziesięciu lat doświadczenia w pracy masażystki rekomendują czas masażu rzędu 1,5 – 2 godziny, co w Tajlandii jest najpopularniejszym wariantem. Sęk tkwi jednak nie tylko w nawykach przywiezionych do Polski. W ciągu półtorej godziny (lub dłuższego czasu) w masażu pojawia się więcej technik dzięki czemu możesz uzyskać jeszcze więcej relaksu, odprężenia lub przezwyciężyć niechciane zakwasy i przemęczenie.Jeśli jedziesz do nas prosto z lotniska lub pracy nie musisz martwić się o sprzęt czy bagaż – może zostać u nas na czas masażu. Poza tym w naszych salonach masażu w Warszawie i Krakowie znajdują się w pełni wyposażone łazienki – przed masażem lub po nim możesz komfortowo się wykąpać.

Nasze salony masażu w Warszawie i Krakowie czekają na Ciebie siedem dni w tygodniu.
We wszystkich z nich możesz spotkać swoich ulubionych masażystów – wprowadziliśmy stałą rotację naszego tajskiego personelu. Dzięki temu jeśli wyjątkowo spodobała Ci się technika jeden z masażystek na Łuckiej, a bliżej Ci do salonu masażu na Saskiej Kępie, wystarczy, że dzwoniąc wspomnisz do kogo chcesz trafić.


Rezerwację możesz zrobić również mailowo lub skontaktować się z nami na Facebooku gdzie regularnie informujemy m.in. o najnowszych promocjach.

Do zobaczenia!

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *