Home Dieta Detoksykacja organizmu
0

Detoksykacja organizmu

0

Detoksykacja organizmuDetoksykacja organizmu to świetny sposób na oczyszczenie się z toksyn, które w nim zalegają.
Oczyszczanie z toksyn to nie tylko metoda na poprawę samopoczucia ale także pierwszy etap w walce z nadwagą czy otyłością. Detoksykację organizmu można przeprowadzić samemu, za pomocą kilku przydatnych owoców oraz warzyw.

Imbir 

Jednym z ciekawszych sposobów na walkę ze złogami toksyn jest imbir. To z jego pomocą można przyrządzić pyszną herbatkę lub wodę imbirową, która wspomoże proces detoksykacji.
Picie herbaty imbirowej pomaga się zrelaksować oraz dokładne oczyszcza przewód pokarmowy. Do przygotowanego napoju można dodać także cytrynę, która dodatkowo wspomoże cały proces.

Buraki 

Buraki są jednym z najpopularniejszych warzyw, które mają działanie oczyszczające. Buraki można dodać zarówno do sałatki, jak i jeść same. Wystarczy je najpierw umyć, ugotować, a na końcu obrać ze skóry.
Buraki posiadają dużą ilość witamin A,B,C oraz błonnik. Składniki te regulują pracę jelit oraz pozwalają kontrolować poziom cukru we krwi. Buraki to również idealny sposób na problemy z wątrobą.

Dieta – na co zwrócić uwagę ? 

Kumulowanie się toksyn wynika w głównej mierze z nieodpowiedniego stylu życia. Toksyny powodują zmęczenie, senność, problemy z koncentracją, zły humor i wiele więcej.  Jednym ze sposobów na walkę z toksynami jest dieta oczyszczająca organizm.
W pierwszej kolejności trzeba wyeliminować wszelkie przetworzone produkty typu fast food oraz słodkie i słone przekąski. Napoje gazowane również muszą zostać usunięte.

Dieta oczyszczająca składa się z produktów o dużej zawartości błonnika, który wspomaga pracę jelit, usuwając złogi jedzenia.  Do codziennego jadłospisu trzeba wprowadzić warzywa, owoce, orzechy oraz nasiona. Produktami, których nie może zabraknąć są także czosnek, cebula, por.
Jeśli chodzi o płyny, które należy spożywać to przede wszystkim woda. Wspomaga ona detoksykację, pobudzając tym samym organizm. Dobrym wyjściem jest także picie zielonej herbaty. Więcej porad, jak i produktów pozwalających cieszyć się zdrowiem można znaleźć na stronie http://neera.pl

Kuracja oczyszczająca organizm nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak już po kilku dniach stosowania diety organizm nabierze siły, a my poczujemy się o wiele lepiej, być może gubiąc kilka zbędnych kilogramów.
Po zakończonej kuracji należy zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe, które pozwolą zachować zdrowie.

5/5 - (1 vote)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *