Home Uroda Lifting wolumetryczny sposobem na młodość
0

Lifting wolumetryczny sposobem na młodość

0

Po ukończeniu 25 roku życia zaczyna się proces starzenia skóry. Powoli i w różnym tempie, w zależności od indywidualnych predyspozycji, nieuchronnie następuje proces wiotczenia skóry twarzy, któremu towarzyszy pojawianie się zmarszczek i opadanie tkanek. Po przekroczeniu 40. roku życia spada o połowę ilość kwasu hialuronowego zawartego w skórze i to właśnie ten kwas podawany z zewnątrz przywraca skórze jędrność, wypełnia zmarszczki oraz odtwarza utraconą objętość.

Lifting wolumetryczny, co to jest?

Lifting wolumetryczny polega na korekcie tkanek miękkich twarzy i przywróceniu im utraconej wskutek upływu czasu objętości. Lifting poprawia zarys twarzy, zwłaszcza w miejscach gdzie nastąpiło już zmniejszenie się ilości tkanki podskórnej. Oznacza to, że lekarz wykonujący zabieg liftingu wolumetrycznego zmienia te obszary twarzy, które w danym momencie wymagają korekty.

Do zabiegu liftingu wolumetrycznego niezbędny jest kwas hialuronowy, którego zadaniem jest odbudowa objętości twarzy, zwłaszcza w okolicach najbardziej narażonych na ubytki, czyli w okolicach kości policzkowych i doliny łez, a także korekta owalu twarzy poprzez wypełnienie miejsc opadającej skóry. W efekcie twarz nabiera świeżego i młodego wyglądu.

Lifting wolumetryczny wykonuje się zarówno u osób młodych, jak i starszych. Osoby młode dodatkowo zyskują dzięki temu zabiegowi uwypuklenie kości policzkowych, a starsze wypełnienie w tych newralgicznych miejscach.

W jaki sposób działa lifting wolumetryczny?

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego przeznaczone do tego zabiegu to wypełniacze o wysokiej gęstości. Charakteryzują się  odpornością na rozkład enzymatyczny oraz działanie  wolnych rodników. Zabieg liftingu wolumetrycznego wykonuje się u osób, które:

  • charakteryzują się wyraźnym zwiotczeniem naskórka wynikającego z utraty objętości, ale ich skóra wykazuje w dalszym ciągu elastyczność skóry właściwej,
  • są szczupłe i ta cecha wpływa na wygląd twarzy, zabieg pozwala na wymodelowanie powtórne konturu twarzy,
  • wykazują cechy lipoatrofii jarzmowej, czyli utraciły tkankę tłuszczową w newralgicznych miejscach twarzy.

Jak wygląda zabieg liftingu wolumetrycznego?

Zabieg liftingu wolumetrycznego musi być wykonywany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej i przez wykwalifikowanego lekarza. Kwas hialuronowy wprowadzany jest za pomocą iniekcji, igłą lub kaniulą, głęboko w kierunku tkanki podskórnej. Jeżeli zabieg obejmuje żuchwę, czy podbródek preparat musi sięgnąć aż do kości twarzoczaszki. W szczególnych przypadkach lekarz stosuje miejscowe znieczulenie. Preparat wprowadzony w ten sposób pod skórę jest elastyczny i miękki o gładkiej konsystencji. Jest także niewidoczny i niewyczuwalny pod palcami. Dodatkowo, by zapewnić całkowicie gładką powierzchnię, lekarz wykonuje masaż twarzy rozprowadzając delikatnie preparat na możliwie jak największy obszar twarzy.

Uzyskany efekt liftingu wolumetrycznego

Dzięki zabiegowi liftingu wolumetrycznego u pacjenta widać wyraźnie efekt działania kwasu hialuronowego wprowadzonego pod skórę, a osiągnięty cel wykazuje:

  • wymodelowanie twarzy i odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych i policzków, tym samym widać wyraźnie efekt odmłodzenia twarzy,
  • przywrócenie normalnej objętości charakterystycznej dla okolic skroniowych i policzkowych,
  • uzyskanie trwałych i natychmiastowych efektów, które utrzymują się przeciętnie od 12 do 18 miesięcy.

Zabieg liftingu wolumetrycznego wykonywany w profesjonalnym gabinecie jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Trwa zaledwie 30 minut, a jego pozytywne skutki są widoczne przez wiele miesięcy. To doskonały sposób na podtrzymanie urody i przywrócenie najlepszych cech młodości.

Źródło: Estivance.pl – Klinika Medycyny Estetycznej.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *