Home Fitness Jak wybrać odpowiedni rozmiar obuwia?
0

Jak wybrać odpowiedni rozmiar obuwia?

0

Jak wybrać odpowiedni rozmiar obuwia?W dobie internetu zakupy online to niemalże codzienność. W internecie można kupić właściwie wszystko. Wiele osób wzbrania się jednak przed kupowaniem obuwia. Powstrzymuje je brak możliwości przymierzenia oraz strach przed kupieniem przysłowiowego kota w worku. W przypadku butów, zakup przez internet wcale nie jest taki straszny. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Nie taki internet straszny jak nam się wydaje

Jeśli decydujemy się na zakup butów przez internet powinniśmy wybrać sprawdzoną firmę z wieloletnią tradycją. Najlepiej sugerować się opiniami klientów, którzy już mieli styczność z daną marką. Warto zapoznać się również z regulaminem sklepu. Niektóre sklepy internetowe posiadają certyfikat “Rzetelny Regulamin”, który gwarantuje bezpieczeństwo zakupów i wzbudza zaufanie wśród klientów. Tylko w tym przypadku mamy pewność, że informacje zawarte w regulaminie są prawdziwe. Profesjonalizm firmy jest niezwykle istotny. Ważna jest również częstotliwość dostaw oraz jak szybko zostanie zrealizowane nasze zamówienie od momentu kliknięcia magicznego przycisku “Płacę”. Kiedy już dobrze poznamy firmę, w której chcemy złożyć zamówienie, możemy przystąpić do ustalenia rozmiaru buta.

Sprawdzanie rozmiaru buta – kilka przydatnych informacji

Jeśli buty zamawiamy z tego samego sklepu internetowego nie po raz pierwszy, możemy mieć pewność, że rozmiar się zgadza, dlatego kupujemy buty w tym samym rozmiarze, który zamawialiśmy wcześniej. Jeśli zamówienie składamy pierwszy raz, zmierzenie długości stopy i wkładki jest koniecznością. Rozmiarówka poszczególnych firm może lekko różnić się od siebie. Większość butów dostępnych w sprzedaży online posiada rozmiarówkę podaną w centymetrach. Pomiaru nie powinniśmy wykonywać rano, kiedy stopa jest wypoczęta. Stopy lekko puchną po wysiłku fizycznym, dlatego należy zmierzyć je po południu lub wieczorem. Należy pamiętać, że stopy mogą nieznacznie się od siebie różnić. Nikt nie ma dwóch takich samych stóp. Rozmiar butów zawsze powinniśmy dostosowywać do większej stopy. Oprócz tego do rozmiaru stopy powinniśmy dodać od 1 do 2 cm luzu.

Jak zmierzyć długość stopy – kartka, stopa i długopis

Długość stopy należy mierzyć w skarpetce, gdyż materiał dodaje kilka milimetrów. W tym celu należy przygotować kartkę, ołówek i linijkę. Kartkę powinniśmy położyć na podłodze blisko ściany. Następnie stajemy na kartce, piętą dotykając ściany i odznaczamy najdłuższą część stopy. To samo robimy z drugą stopą, pamiętając, że stopy różnią się od siebie. Później rysujemy prostą linię od ściany do punktu który zaznaczyliśmy i mierzymy długość linijką. W ten sposób dokładnie wiemy ile centymetrów ma nasza stopa! Jeśli pomimo wszystkich zastosowanych wskazówek, buty nie będą pasować, zawsze możesz je wymienić lub zwrócić – dobre sklepy oferują zwrot towaru do 30 dni od dnia zakupu.

Zakupy obuwia przez internet wcale nie muszą wiązać się ze stresem, wystarczy tylko odpowiednio do tego podejść i dokładnie zmierzyć swoje stopy. Dzięki temu, nasz zakup będzie dopasowany idealnie i unikniemy zwrotu. Wybierz odpowiednie obuwie dla siebie, to łatwiejsze niż się wydaje! Więcej informacji o rozmiarach butów możesz znaleźć tutaj: e-SPORTING.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *