Home Medycyna Wyroby farmaceutyczne wspomagające dietę
0

Wyroby farmaceutyczne wspomagające dietę

0

Wyroby farmaceutyczne wspomagające dietęNadmierne przybieranie na wadze i trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała mogą mieć bardzo różne przyczyny. Niektórym kobietom bardzo trudno jest pozbyć się nadwyżki kilogramów po ciąży, wiele osób cierpi z powodów zaburzeń trawienia, takich jak zaparcia, jeszcze inne zmagają się z zaburzeniami produkcji enzymów trawiennych. Walkę z niechcianymi kilogramami mogą ułatwić suplementy diety.

Siedząca praca i niezdrowe nawyki żywieniowe są współcześnie główną przyczyną nadwagi i otyłości. Toteż aktywny tryb życia, czyli uprawianie sportów i zmiana diety na lżejszą, ale bardziej urozmaiconą, to najważniejsze elementy odchudzania. Jednak nie zawsze przynoszą one szybkie efekty – zauważa ekspert z Apteki MIRO. Dlatego rynek farmaceutyczny proponuje dziś bogatą ofertę bezpiecznych preparatów wspomagających odchudzanie.

L-karnityna w diecie odchudzającej

L-karnityna jest związkiem organicznym, który syntezowany w wątrobie, nerkach oraz w mózgu. Jej zadaniem w organizmie człowieka jest transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są one przetwarzane na energię. Nic więc dziwnego, że najwięcej karnityny znajduje się w mięśniach, które  mają olbrzymie zapotrzebowanie na energię. Mówiąc wprost, dzięki l-karnitynie ciało jest w stanie czerpać energię z tłuszczy, czyli je spalać.

Głównym źródłem l-karnityny w diecie jest mięso. Oznacza to, że osoby rezygnujące z produktów mięsnych lub znacznie ograniczające ich udział w codziennym jadłospisie, narażają się na niedobory karnityny, a co za tym idzie, trudności ze spalaniem tłuszczy. Dieta pozornie zdrowa i lekka okazuje się przeszkodą w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Na szczęście l-karnitynę można suplementować. Związek ten jest głównym składnikiem wielu preparatów wspomagających odchudzanie. Znajdziesz ją m.in. w suplementach takich jak LINEA detox, Karnifort, L-karnityna Activ.

Chrom w diecie

Chrom jest pierwiastkiem niezbędnym do funkcjonowania ludzkiego organizmu, a do jego zadań należy regulacja poziomu glukozy i zwiększenie poziomu dobrego cholesterolu we krwi. Chrom wspomaga metabolizm węglowodanów i tłuszczy, a więc składników pokarmowych w najwyższym stopniu odpowiedzialnych za przybieranie na wadze.

Stosowanie chromu w diecie odchudzającej lub w celu utrzymania prawidłowej wagi ma bardzo duże znaczenie. Po pierwsze, suplementacja tego pierwiastka łagodzi apetyt na słodycze. Po drugie, przyspiesza spalanie cukrów i tłuszczy.

W aptekach dostępny jest chrom w kapsułkach, jako samodzielny suplement, ale także wyroby farmaceutyczne wspomagające dietę z jego zawartością, np. Chitosan+chrom czy 2BeSlim.

Inne preparaty wspomagające odchudzanie

Olbrzymią rolę w prawidłowym odżywianiu odgrywa błonnik pokarmowy. Błonnik nie tylko zmniejsza wchłanianie cholesterolu do organizmu, ale także zapewnia długotrwałe uczucie sytości.

Dużą skuteczność we wspomaganiu odchudzania wykazuje także zielony jęczmień, który usprawnia pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego, kwas hydroksycytrynowy (HCA), który hamuje magazynowanie tłuszczów w organizmie i ekstrakty roślinne, w tym z mniszka lekarskiego, pestek winogron, pokrzywy, pieprzu kajeńskiego i zielonej herbaty.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *