Home Nauka Studia podyplomowe fizjoterapia w sporcie – doskonała propozycja rozwoju zawodowego dla fizjoterapeutów
0

Studia podyplomowe fizjoterapia w sporcie – doskonała propozycja rozwoju zawodowego dla fizjoterapeutów

0

Praca w charakterze fizjoterapeuty wymaga ustawicznej pracy nad sobą i doszkalania się. Wiedza fizjoterapeutyczna, jak każda wiedza z dziedziny medycznej, powinna być nieustannie pogłębiana, tak aby praktyka spełniała oczekiwania pacjentów i przynosiła im korzyści terapeutyczne. Jedną z obiecujących propozycji i niezwykle przydatną ścieżką kształcenia dla fizjoterapeutów aktywnych zawodowo są podyplomowe studia Fizjoterapia w sporcie.

Dlaczego warto?

Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku fizjoterapia w sporcie daje nie tylko możliwość pracy z zawodowymi sportowcami, ale jest także przydatne w sporcie amatorskim i rekreacji ruchowej, którą podejmują  coraz szersze rzesze osób. Dobry fizjoterapeuta może nie tylko pomóc w usunięciu urazu lub kontuzji, ale jest też doradcą uczestniczącym w rozwoju ruchowym sportowca-amatora. Studia podyplomowe Fizjoterapia w sporcie, otwierają także szeroką ścieżkę kariery zawodowej dla fizjoterapeutów w centrach fitness i rekreacji, szkołach jogi i wszędzie tam, gdzie podejmowany jest trening fizyczny. W Polsce dostępne są już ośrodki medycyny psychosomatycznej, kładące nacisk na holistyczne ujęcie człowieka. W takim ujęciu, leczenie chorób somatycznych powiązane jest z konsultacją o charakterze fizjoterapeutycznym i równoczesną terapią psychologiczną.

Fizjoterapia w sporcie – na co kładą nacisk studia podyplomowe?

Studia podyplomowe Fizjoterapia w sporcie, opracowano jako autorski, wielostronny program kształcenia, dedykowany przede wszystkim czynnym zawodowo rehabilitantom i fizjoterapeutom. Oprócz wiedzy z zakresu  medycyny sportowej i urazowej, słuchacze uzyskują głębokie i praktyczne kompetencje potrzebne we wspieraniu rozwoju i rehabilitacji osób uprawiających sport wyczynowo lub amatorsko. W programie studiów, ujęto zintegrowane techniki manualne, fizykalne i psychofizyczne, umożliwiające rzetelną pracę nad pacjentem.

Ważną częścią zagadnień poruszanych zarówno praktycznie, jak i opartych na standardach wiedzy akademickiej,  stanowią techniki usuwania napięć i zaburzeń funkcji układu mięśniowo-powięziowego, także te, ukierunkowane na usuwanie skutków chronicznego stresu i traumy.

Twórcy projektu edukacyjnego podyplomowych studiów Fizjoterapii w sporcie zadbali również o bloki edukacyjne poświęcone konkretnym kontuzjom sportowym, leczeniu ortopedycznemu, a także suplementacji sportowej i polityce antydopingowej w ośrodkach sportu zawodowego i amatorskiego. Największym atutem programu jest jego praktyczny charakter. Słuchacze mają szansę przećwiczenia każdej z nauczanych metod i technik fizjoterapii sportowej, pod okiem najwyższej klasy fizjoterapeutów-praktyków. Program zajęć pozwala na rozwinięcie własnego warsztatu fizjoterapeutycznego.

Fizjoterapia w sporcie jest dziedziną niezwykle dynamiczną, coraz bardziej docenianą, dającą szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy i ogromnej satysfakcji zawodowej.

Źródło: wsr.edu.pl – stypendium socjalne

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *