Home Medycyna Wyciskarki coraz popularniejsze
0

Wyciskarki coraz popularniejsze

0

Wyciskarki coraz popularniejszeWyciskarki stają się w ostatnich latach najbardziej popularnym sprzętem, jeśli chodzi o przygotowywanie świeżych soków z warzyw i owoców.

Warto więc zwrócić uwagę na ten sprzęt i zastanowić się dlaczego wyciskarki do soków są lepszym wyborem jeśli chcemy spożywać zdrowy świeży sok niż klasyczne sokowirówki.

Miażdżenie zamiast przecinania

Wyciskarki wolnoobrotowe pracują jak sama nazwa mówi wykonując wolne obroty specjalnym ślimakiem, który w tych urządzeniach się znajduje. Ślimak ten wykonując wolne obroty doprowadza do zmiażdżenia owoców czy warzyw i w ten sposób uwalnia z nich sok. Natomiast w przypadku sokowirówki szybkie obroty tarczy z ostrzami dokonują przecinania owoców czy warzyw i w ten sposób uwalniają sok, który następnie dzięki szybkim obrotom urządzenia zostaje odwirowany z pulpy, która trafia do osobnego pojemnika. Wyciskarka jest w stanie uzyskać więcej soku, jest bardziej efektywna, ponieważ pozostająca pulpa jest praktycznie sucha. W przypadku sokowirówki nie ma takiej efektywności i pozostająca pulpa często jest jeszcze stosunkowo mokra.

Większe możliwości

Wyciskarki do soków mają to do siebie, że charakteryzują się większymi możliwościami jeśli chodzi o przygotowanie soku niż sokowirówki. Sokowirówki są w stanie pracować praktycznie wyłącznie z warzywami i owocami, które mają sporo soku. Nie pracują natomiast z liściastymi warzywami, nie wyciskają owoców  jagodowych, z czym wyciskarki nie mają żadnego problemu. Dlatego jeśli chodzi o możliwości przygotowania zróżnicowanych soków to na tym polu wyciskarki wypadają lepiej.

Zdrowszy sok

To co warto podkreślić to fakt, że technika wyciskania soku w wyciskarkach gwarantuje uzyskanie soku dużo bardziej wartościowego jeśli chodzi o składniki odżywcze. Sokowirówka przecinając komórki owoców może niszczyć wartościowe składniki odżywcze, które są również zabijane przez podniesioną temperaturę soku w związku z wykonywaniem szybkich obrotów, które podnoszą temperaturę i dodatkowo napowietrzają sok. W przypadku wyciskarki taka sytuacja nie ma miejsca a technika wolnych obrotów to gwarancja zachowania wszystkich wartościowych składników. Dlatego jeśli ktoś chce sam przygotowywać soki warto sięgnąć po wyciskarkę.

Rate this post

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *